????????????????????????????????????

Është caktuar orari i derbit, zhvillohet me reflektorë në ora 19:00 Të premten më 13 shtator në ora 19:00 do takohen dy rivalët e moçëm, Prishtina dhe Llapi.

Ndeshja i takon javës së IV të Ipko Superligës dhe cilësohet si derbi kryesor i kësaj jave.