Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka uruar Partinë Socialiste në Shqipëri për fitoren e zgjedhjeve të 25 prillit.

Haradinaj shprehi urimet e tij edhe për opozitën për të cilët tha se patën një fushatë për t’u vlerësuar.

“Shqipëria në zgjedhjet e fundit nxori fitues PS-në e Edi Ramës. Urime e suksese për ju dhe Shqipërinë që e duam! Urime partive opozitare që patën një fushatë për t’u vlerësuar! Sa më e fortë që është Shqipëria, aq më e fortë do të jetë Kosova”, thotë Haradinaj.