Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka hedhur akuza të rënda ndaj disa ministrave të Qeverisë Kurti 2.

Haradinaj tha se Ministrat Aliu, Sveçla dhe Haxhiu, janë hajna.

“Ministrat Liburn Aliu, Xhelal Svecla, Albulena Haxhiu janë hajna dhe duhet të jenë në burg”, tha Haradinaj në RTV Dukagjini.