Foto ilustrim

Një person ka raportuar në Polici se i është vjedhur pushka e gjuetisë brenda shtëpisë nga persona të panjohur, raporton Llapi.info.

Sipas Policisë së Kosovës, arma ka qenë me leje të skaduar, derisa rasti po vazhdon të hetohet.

“Fsh. Peran , Podujevë 11.05.2021-22:20.  Me 18.05.2021 i dyshuari mashkull  kosovar ka raportuar se person-a të panjohur me forcë kishin depërtuar në shtëpinë e tij dhe nga aty përveç tjerash i kanë vjedhur edhe një pushkë gjuetie  me leje të skaduar. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, ka thënë PK në raportin e saj ditor, pa dhënë detaje tjera./Llapi.info