Guardiola dëshiron ish asistentin e Fergusonit (Foto)

Brian Kidd, ish asistenti i Sir Alex Fergusonit, pritet të jetë ndihmës trajner i Pep Guardiolas te Manchester City
Pep Guardiola do t’i bëjë një vend në stafin e Manchester Cityt, Brian Kiddit, raporton Daily Telegraph.

Kidd është pjesë e Manchester Cityt që nga vitit 2009, derisa ishte asistent i Roberto Mancinit, përcjell gazeta Express.

Kurse, Kidd ishte edhe asistent i Sir Alex Ferguson në Old Trafford në mes të viteve 1991 dhe 1998. Ai gjithashtu kishte luajtur për të dy ekipet kur ishte futbollist. /Express/

united]