Ish i dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka vizituar Shqipërinë ditëve të fundit.

Ai të dielën ka njoftuar se gjatë vizitës është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

“Tregime ngjarjesh gjatë një dreke këtë të diel me mikun dhe kryeministrin shqiptar, Edi Rama – në Tiranën aq të nxehtë”, ka shkruar Grenell në llogarinë e tij në Instagram.