Sonte rreth orës 18:30 ka ndodhur një gjuajtje me armë zjarri në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Online “Reporteri.net”, zëdhënësja e PK-së për rajonin e Prishtinës, e cila tha se menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karaketrizojnë rastin.

“Bazuar në të dhënat fillestare, një person është plagosur nga arma e zjarrit. I njëjti është dërguar ne QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Policia ka identifikuar një person të dyshuar lidhur me rastin në fjalë dhe i njëjti është në kërkim”, tha ajo për Reporteri.net.