Ish-deputeti i VV-së që tashmë është pjesë e PSD-së, Frashër Krasniqi ka ironizuar me disa nga veprimet e qeverisë Kurti gjatë ditës së sotme.

Krasniqi përmend blerjen e tepihit 5000 euro nga Kryeministri, Punësimi i djalit të axhës së Salih Zybës si asistent ministrie si dhe përdorimin e veturës zyrtare për punë private nga ana e Xhelal Sveçlës.

“Bilanci i ditës i Qeverisë Kurti.Transformim se jo mahi! shkruan Krasniqi në Facebook.

Postimi i plotë:

5000 euro tepih për Kryeministrin,
– Punësimi i djalit të axhës së Salih Zybës si asistent ministrie,
– Xhelal Sveçla përdorë veturën zyrtare për punë private.

Bilanci i ditës i Qeverisë Kurti.
Transformim se jo mahi!

– 5000 euro tepih për Kryeministrin,- Punësimi i djalit të axhës së Salih Zybës si asistent ministrie,- Xhelal Sveçla…

Gepostet von Frashër Krasniqi am Dienstag, 18. Februar 2020