Formacionet zyrtare: Juventus- Borussia Dortmund

Juventusi për përballjen me Borussia Dortmundin në Ligë e Kampionëve, ka vendosur që në sulm të luajë me Tevezin e Moratan.

Në portë do të jetë si zakonisht Buffon ndërsa mbrojtjes i prin Chiellini së bashku me Bonuccin, Lichtsteinerin e Evran.

Mesfusha përbëhet nga Marchisio, Pirlo, Pogba dhe Vidal.

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Marchisio, Pirlo, Pogba, Vidal, Tevez, Morata.

BVB: Weidenfeller – Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer – Gündogan, Sahin – Mkhitaryan, Reus, Aubameyang – Immobile