Gjatë hapjes së zjarrit nga forcat izraelite në qytetin Tubas, në Bregun Perëndimor të okupuar, është vrarë një palestinez 16-vjeçar, transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia palestineze e lajmeve WAFA raportoi se forcat izraelite sot në mëngjes kryen sulme në Tubas, në verilindje të Bregut Perëndimor.

Pati përplasje midis forcave izraelite dhe vendasve. Ushtarët izraelitë hapën zjarr mbi civilët që donin të kundërshtonin.

Më pas Rashid Muhamed Abu Ara (16) u qëllua në qafë dhe gjoks, pas së cilës ai ra dësh