Lidhja Demokratike e Kosovës sikur edhe Lëvizja Vetëvendosje po feston në Podujevë, njofton Llapi.info.

Aktivistë dhe simpatizantë të kësaj partie kanë dal në qytet me flamuj Dardan dhe vetura, pas Exit Poll-it të shpallura.

Sipas KQZ-së, në Podujevë LDK-ja prin me 39.07%, kurse VV-ja 34.69./Llapi.info