Dy aksidente në Podujevë, katër persona mbesin të lënduar

Katër persona kanë mbetur të lënduar në dy aksidente të cilat kanë ndodhur gjatë ditës së sotme në Podujevë.

Lajmin për portalin Llapi.info e ka konfirmuar, Antigona Çitaku- Dibrani, Zyrtare për Informim në Policinë e Podujevës.

“Njëri nga aksidentet ka ndodhur rreth orës 10:44, në fshatin Sekiraçë, ku në aksident kanë qenë të përfshira 3 vetura, dhe rastin po e trajtojnë Ekipa e Trafikut Rajonal, ndërsa aksidenti tjetër ka ndodhur rreth orës 12:50 në rrugën “Skenderbeu” në hyrje të fshatit Letanc, ku një person ka goditur me veturë një 15 vjeçar, ku personi që ka qenë duke e vozitur veturën është marrë nga Policia për procedura të mëtejme” ka thënë Zyrtarja për Informim në Policinë e Podujevës.

Përgjegjësi i Emergjencës në Podujevë, Avdyl Zhushi për Llapi.info ka konfirmuar se kanë qenë 4 persona të lënduar, ku si pasojë e aksidentit në fshatin Sekiraçë, tri femra kanë marr ndihmën e parë dhe pastaj janë dërguar në Qendren Emergjente në Prishtinë për kontrolla më të detajuara, por sipas tij gjendja e tyre nuk ka qenë alarmante.

Ndërsa, 15 vjeçari, i cili është goditur nga vetura, është dërguar në Q.K.U.K për të bërë disa fotografime, pasi ka pësuar lëndime të lehta në kokë, dorë dhe këmbë./Llapi.info