Ky ishte një duel i fuqishëm ndërmjet Audi dhe Lamborghini SUV.

Kjo ishte një garë mjaft interesante ndërmjet një Audi RS6 dhe një Lamborghini Urus.

Makina Audi RS6 vjen nga Ingolstadt, Gjermani, kurse Lamborghini Urus vjen nga Italia.

Të dy modelet janë mundësuar nga një motor 4.0 V8, transmeton Telegrafi.

Lamborghini ka 650 kuaj fuqi dhe 850 Nm, ndërsa Audi RS6 u ndal në 600 kuaj fuqi dhe 800 Nm.

Dallimi në këta numra mund të mos jetë i madh, por në praktikë është shumë i dukshëm.

Në fund Lamborghini e fiton garën, falë edhe fillimit të saj më të vrullshëm.