Një fabrikë e peletit është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në fshatin Murgull të Podujevës, raporton Llapi.info.

Nga zjarri janë shkaktuar dëme të mëdha.

Ekipet policore dhe ato të zjarrfikësve kanë dalë në vendin e ngjarjes, derisa Llapi.info pas pak do të sjell detaje tjera./Llapi.info