ë rrugën ‘Isa Kastrati’ para pak minutash është plagosur një person.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësja e Policisë së Kosovës, për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 18:30 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karaketrizojnë rastin. Bazuar në të dhënat fillestare, një person është plagosur nga arma e zjarrit. I njëjti është dërguar ne QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor”, ka thënë Ahmeti.

CHECK THIS OUT
Mgid
Mgid

Shokuese! Variçet do zhduken në 1 javë nëse bëni këtë çdo ditë
Burime të lajmi.net bëjnë të ditur se rasti në fjalë ka të bëjë me një problem familjar.

Madje në bazë të hetimeve të para thuhet se dhëndri ka plagosur mikun e tij me dy plumba, përgjatë kohës sa ishin në të njëjtën veturë.

Mësohet e viktima në këtë rast, emër i njohur për redaksinë është plagosur në këmbën e majtë, por që plumbi ka depërtuar tek këmba e djathtë dhe ka mbetur aty.

I plagosuri në këtë rast është duke u trajtuar në kuadër të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.