Dy tërmet të fuqishme goditën sot Shqipërinë. Epiqendra e tyre ishte në Durrës, kurse magnituda ishte 5.8 ballë dhe 5.6 ballë.

Në një video të postuar në Facebook shihet dëmet që ka shkaktuar ky tërmet në Tiranë, saktësisht tek Shkolla e Arkitekturës.

Shihet se si ndërtesa e shkollës kishte pësuar dëmet të konsiderueshme. Po ashtu edhe veturat që ishin afër aty ishin dëmtuar.

Shkolla e Magjistratures ne Tirane tani pas termetit .

Gepostet von ALBANA OSMANI am Samstag, 21. September 2019