Chelsea do t’i duhet ta bindë Eden Hazard dhe Thibaut Courtois që t’i vazhdojnë kontratat që kanë gjatë kësaj vere.

Kontrata e Hazard skadon më 2020 dhe Blutë janë gati t’i ofrojë rritje të konsiderueshme page që ta bindin të mos largohet drejt Real Madrid.

Courtois, në anën tjetër, ka veç edhe një vit tjetër të mbetur në kontratë, ndërsa për shërbimet e tij përveç Real interesohet edhe Paris Saint-Germain.