Detaje të telefonit të palosshëm të Samsung zbulohen javën e ardhshme

Samsung do të promovoj vetëm mënyrën se si telefoni i tyre i palosshëm do të punojë, javën e ardhshme – kompania ka konfirmuar, pasi...

Dënohen Apple dhe Samsung, ngadalësuan me qëllim celularët

Apple dhe Samsung do të gjobiten me nga 5 milionë euro respektivisht në Itali, për “ngadalësimin me qëllim” të celularëve të tyre. Një hetim i...

Astronautët shpëtojnë nga anija kozmike me defekt

Astronautët bënë ulje të detyruar pasi anija Soyuz pësoi defekt. NASA tha se pati një problem me funksionimin e mekanizmit të lëshimit dhe se ekipi...

Gjiganti Volkswagen largohet nga Irani

Kompania gjermane e veturave Volkswagen do të përfundojë pothuajse të gjitha veprimet në Iran, ka bërë të ditur Bloomberg duke cituar një zyrtar amerikan. Administrata...

“Google Street” fotografon rastësisht sherrin në rrugët e Tiranës

Google Street, që monitoron nga lart shumë shtete, ka kapur rastësisht një sherr në rrugët e Tiranës, transmeton gsh. Sherri është filmuar në rrugën “Violeta...

Koreja e Jugut merr vendim të ‘përjashtojë’ 20 mijë vetura të BMW pas zjarreve...

Qeveria e Koresë së Jugut ka thënë se do të përjashtojë rreth 20 mijë vetura të markës BMW nga rrugët e saj. Ky veprim i...

Samsung me mbushës për dy celularë njëherësh

Samsung po planifikon që të nxjerrë në treg një karikues 2 në 1 për celularët e tij dhe Galaxy Watch. Duo Wireless Charger është i...

Galaxy S10 mund të vijë me plot 5 kamera

Samsung Galaxy S10 Plus nuk do të dalë deri në vitin e ardhshëm, por kurrë nuk është shumë herët për një thashetheme të mirë,...

Education Innovators Kosova në garë për çmimin ‘The Balkan Hackathon’

Në Sofje të Bullgarisë u mbajt konferenca “The Balkan Hackathon” në kuadër të festivalit “Webit”. Programer nga dhjetë vende të Ballkanit Perëndimor morën pjesë në...

Instagram tani me video 60 minutëshe: Lëshon IGTV, rivalizon Youtube

Instagrami ka publikuar një opsion që lejon përdoruesit të postojnë klipe të gjata deri në një orë. IGTV lejon përdoruesit të krijojnë përmbajtje që...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news