​Kamerat në vend të retrovizorëve

Kamerat dhe ekranet digjitale që zëvendësojnë pasqyrat tradicionale të pamjes nuk janë të reja për industrinë e automjeteve, por ende përdoren rrallë...

​Volkswagen do t’u paguajë 830 milionë euro dëmshpërblim klientëve të tij në gjermani

Volkswagen do t’u paguajë 830 milionë euro klientëve të tij gjermanë, si reagim ndaj padisë më të madhe gjermane në lidhje me...

“Hummeri” i ri u paraprin bishave elektronike

“Hummerët” elektrikë dhe “Cybertrukët” janë vetëm fillimi, kur bëhet fjalë për kamionçina dhe automobila të lartë që kombinojnë edhe detaje të automobilave...

27 milionë dollarë gjobë për Apple

Apple është gjobitur me 27 milionë dollarë për ngadalësimin e qëllimshëm të modeleve më të vjetra të iPhone pa e bërë...

Rrjedha e re mund të konfirmoj kohën e lansimit të iPhone 9

Tashmë po qarkullojnë thashetheme që thonë se iPhone tjetër SE 2 ose iPhone 9 do të arrij diku në mars, por informuesi...

Më 2030 shumica e automjeteve në tregun botëror do të jenë elektrike

Shitjet e automjeteve elektrike po rriten më shpejt nga sa pritej. Pritet të arrijnë 1/3 e tregut botëror të automjeteve deri në...

Apple do të detyrohet të ndërrojë karikuesin e iPhone-it në korrik

iPhone me karikues USB-C në korrik të këtij viti. Apple do ti duhet të ndryshojë karikuesin nga ai kabllorë...

Eurodeputetët kërkojnë nga BE që të miratojë një mbushës universal për telefonat inteligjentë

Eurodeputetët kërkuan të enjten që BE-ja të miratojë një standard universal të mbushësve për celularët në të gjithë bllokun, duke vendosur një...

Pesë aplikacione të mrekullueshme për të qëndruar të shëndetshëm në 2020

Një zotim i zakonshëm që njerëzit bëjnë çdo fillim-vit është të bëhen më të shëndetshëm – është një qëllim i vështirë për...

Detajet e ndërtimit të një super-veture nga Ferrari, procesi i gjatë për ta fuqizuar...

Gjatë procesit të punës së një SF90 Stradale, shihet se sa përkushtohet Ferrari për veturat që prodhon Modeli SF90...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news