Samsung Galaxy S10 shihet në një foto të re

Samsung Galaxy S10 është shfaqur përsëri, këtë herë në një foto shumë zyrtare që tregon telefonin me sistemin e vet të trefishtë të kamerave. Imazhi...

Një super BMW hibrid me 700 kuajfuqi

Si një zëvendësim indirekt i i8-shit, kjo veturë hibride do të jetë ‘mbreti’ i linjës sportive M Performance. BMW është duke punuar në një super...

Samsung Galaxy A50 vjen me bateri dhe kamerë të fuqishme

Telefoni i ri i Samsungut, Galaxy A50 pritet të ketë një bateri 4 mijë mAh dhe kamerën kryesore me 24 megapixel. Pajisja e re e...

BMW në Korenë e Jugut dënohet me 10 milionë dollarë pas zjarreve në motorë

Qeveria e Koresë së Jugut ka marrë vendim që ta dënojë BMW me 10 milionë dollarë pas probleme me zjarr që ka pasur në...

Sa kohë kalojmë me telefonat tanë?!

Ka një shqetësim ne rritje ne mesin e shumë zotëruesve të smartfonëve për sasinë e kohës që shpenzohet me këto pajisje. Google thotë se rreth...

Dërgimi i astronautëve në Mars është marrëzi, thotë astronauti Anders

Një prej burrave të parë që është rrotulluar në orbitën e Hënës, ka thënë se plani i misionit për në Mars është një marrëzi. Bill...

Pasvordët më të përdorur në vitin 2018

Siguria e internetit varet shumë nga fjalëkalimet që zgjidhni për llogaritë tuaja. Gjashtë shkronjat e para të tastierës, QWERTY ka qenë pasvordi më i...

Mercedes, jep 20 miliardë euro për makinat elektrike

Mercedes Benz ka vendosur të shpenzojë 20 miliardë euro për makina elektronike me bateri. 1 miliardë euro të tjera do të investohen në tetë...

LG do të lansoj laptopin më të hollë në botë

Consumer Electronics Show (CES) që mbahet çdo vit në Las Vegas është vetëm disa javë larg dhe njoftimet kanë filluar tashmë. LG njoftoi sot...

Kina me mision në anën tjetër të Hënës

Kina është e vendosur në përpjekjet për dërgimin e një misioni ambicioz për t’u vendosur në anën tjetër të Hënës. Nëse do të rezultojë i...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news