“Benzinë zjarrit”, Facebook: Rritje me çdo kosto!

Pasojat negative të Facebook, edhe të vdekurit dhe terrorizmi, nuk janë arsye për të braktisur “misionin” e rrjetit social që është ajo e lidhjes...

Kjo vegël e Firefox i pamundëson Facebook të gjurmoj të dhënat tuaja

Pas skandalit të fundit me keqpërdorimin e të dhënave të Facebook nga Cambridge Analytica, Firefox sjell veglën e cila pamundëson një gjë të tillë. E...

Kina aplikon sistem të avancuar për të gjobitur këmbësorët që shkelin rregullat e trafikut

Kalimi i parregullt i rrugës nga këmbësorët është një problem i madh në këtë shtet, andaj duket se ky sistem i ri do të...

Testohet parashuta që do të ulet në Mars

Agjencitë hapësinore evropiane dhe ruse kanë testuar një parashutë që do të përdoret në uljet e Marsit. Ekspertët nga Rusia dhe Evropa kanë testuar një...

Prezantohet telefoni me kamerën më të mirë në treg

Është prezantuar telefoni i kompanisë kineze Huawei P20 Pro Sipas ekspertëve të tekonologjisë, ky smratphone ka kamerën më të mirë deri më tash në treg...

Zuckerberg refuzon të dëshmojë para deputetëve amerikanë

Bosi i Facebook Mark Zuckerberg nuk do të paraqitet për të dëshmuar pranë komitetit parlamentar në SHBA, në lidhje me dyshimin për përdorimin e...

Si ndikojnë rrjetet sociale në atë që mendojmë?

"Ne i gjejmë votuesit tuaj dhe i nxisim ata të veprojnë”. Me këtë mburrej “Cambridge Analytica”, përpara se të shpërthente skandali që tregoi se,...

Telefoni i parë i disponueshëm me Android Go për 80 dollarë

Sistemi operativ Android Go është projektuar posaçërisht për smartphone të lirë me fuqi të ulët. Në SHBA , ZTE Tempo Go tani mund të blihet...

Google shfuqizon shkurtuesin URL goo.gl

Kompania e internetit ka njoftuar se shërbimi i saj për shkurtimin e URL-ve që nga 13 prilli 2018 nuk është më në dispozicion. Google e...

Zbulim shokues në blockchain, përdorimi dhe posedimi i Bitcoin mund të ndalohet me ligj

Hulumtuesit thonë se nisur nga kjo, të paktën në 112 vende të botës posedimi dhe përdorimi i bitcoin është automatikisht i jashtëligjshëm. Bota e bitcoin...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news