Nisin punimet për ndërtimin e Stadiumit të Kosovës

Sot kanë nisur punimet për stadiumin nacional të Kosovës. Zyrtari i lartë i Ministrisë së Sportit, Florim Kryeziu, i ka publikuar disa...

Pas Ceballos, Reali planifikon të shes edhe shtatë futbollistë

Real Madridi pas transferimeve të reja së fundi ka nisur të shesë disa prej lojtarëve që nuk po llogaritë në shërbimet e...

Granit Xhaka, 100 ndeshje në Premierligë

Xhaka po luan ndeshjen e 100 në Premielrigë me Arsenalin, Aubameyang sfidën e 50. Ndeshja mes Arsenalit dhe Newcastle...

Tifozët e Cagliarit vazhdojnë me fyerje raciste – tani viktimë ishte Lukaku

Romelu Lukaku ishte caku kryesor i tifozëve të Cagliarit gjatë përballjes me Interin në kuadër të javës së dytë në Serie A.

Përfaqësuesja e Kosovës mori rrugë për në Angli

Përfaqësuesja e Kosovës ka udhëtuar drejt Anglisë, ku nesër do ta luaj ndeshjen e pestë kualifikuese për Euro 2020.

Fitorja ndaj Wallin e pasuron edhe më shumë Furyn, kjo është shuma e madhe...

Tyson Fury ka marrë fitore tejet të rëndësishme përballë Otto Wallin. Boksieri britanik u desh të djersitej shumë për...

Mustafi i hapur për të gjitha klubet

Shkodran Mustafi nuk po kalon një periudhë të mirë te Arsenali. Mbrojtësi shqiptar e ka humbur vendin e titullarit...

Batatina: E pritëm “Barcelonën”, skuadrat si Dukagjini i mposhtim edhe me 10 futbollistë

Llapi ka arritur të shënojë fitoren e dytë rresht në kampionat, duke mposhtur në shtëpi Dukagjinin me rezultat 2 – 1, njofton...

Vlera e Përfaqësueses së Kosovës sipas ‘transfermarkt’, 74 milionë euro

Edhe Kosova edhe Shqipëria patën paraqitje të mirë në fazën kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020, megjithatë, Shqipëria nuk ka gjasa për kualifikim...

Nate Diaz i befasuar me ndalimin e meçit nga mjekët dhe gjyqtarët

Nate Diaz ka mbetur i befasuar pas përfundimit të parakohshëm të ndeshjes ndaj Jorge Masvidal të vlefshme për rripin e UFC 244.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news