Modric: Do t’i ndërroja trofetë që kam fituar në Madrid me Kupën e Botës

Mesfushori i Realit ka thënë se do të hiqte dorë nga disa trofe në nivel klubesh vetëm për të fituar diçka me Kombëtaren. Luka Modric...

Në nderim të legjendës Vokrri, Llapi tërheq fanellën me numrin 9

Numri “9” do të pensionohet përgjithmonë nga fanelat e Klubit të Futbollit Llapi. Këtë vendim e kanë marrë drejtuesit e klubit nga “Zahir Pajaziti” që...

I jepet lamtumira e fundit Fadil Vokrrit

​I është dhënë pasditen e sotme lamtumira e fundit legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrrit. Njeriu që bëri shumë për sportin tonë, njeriu që shihet...

Messi: Barca ka nevojë për Griezmannin që ta fitojë LK-në

Lionel Messi thotë se transferimi i Griezmannit do të ishte një gjë e shkëlqyer për Barcelonën në shpresat për ta fituar Ligën e Kampionëve. Asi...

Foto e rrallë: Kur Vokrri ishte 17 vjeçar, kishte flokë të gjata dhe luante...

Është zbuluar një fotografi kur legjenda e Kosovës në futboll, Fadil Vokrri, kishte filluar karrierën në klubin lokal, KF Llapi Fotoja është shkrepur në Ulqin,...

Llapjani Tefik Bajrami, do të ndeshet kundër serbit në një meç humanitar

Uragani Shqiptar, boksieri profesionist kampion bote për versionin WBU, Tefik bajrami, do të ndeshet në një meç humanitar më 14 korrik në Prishtinë kundër...

Nga Llapi deri tek yjet dhe prapa

Jakup Abrashi respektohet si një prej trajnerëve më të mirë që e ka pasur Kosova ndonjëherë. Mirëpo, po i njëjti Abrashi ka qenë përgjithmonë...

Infantino: Krenar që e njoha dhe punova me një njeri kaq të madh si...

Federata Ndërkombëtare e Shoqatës së Futbollit ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së Fadil Vokrrit, kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK),...

Fenerbahçe kujton ish-futbollistin Vokrri: “Ishte kënaqësi të të kemi pjesë të familjes sonë”

Fenerbahçe ka shprehur ngushëllime për vdekjen e legjendë së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri që si lojtar luajti për dy sezone për klubin e...

Messi: S’jemi favoritë, por jemi të barabartë

Pesë herë Topi i Artë, ka thënë se ndonëse Argjentina nuk është favorite për ta fituar Kupën e Botës, ata janë të barabartë me...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news