Xhaka ‘bombardon’ Serbinë, feston me shqiponjë në Rusi

Granit Xhaka ka shënuar një super gol për Zvicrën Granit Xhaka ka barazuar rezultatin në 1-1 kundër Serbis me një gol. E normalisht Granit Xhaka ka...

Zvicër – Serbi, transmetohet në sheshin e Podujevës

Ndeshja e futbollit në mes Zvicrës dhe Serbisë do të transmetohet në një projektor në sheshin e Podujevës, njofton Llapi.info Kjo është bërë e ditur...

Historia prekëse e Xherdan Shaqirit, s’kishte para as për stërvitje

Xherdan Shaqiri dha një intervistë të gjatë për The Players Tribune, në këtë intervistë shqiptari nga Kosova ka shpjeguar në detaje jetën e tij...

Ndeshja e “Kosovës” me Serbinë

Kombëtarja e Zvicrës do të përballet sot me atë të Serbisë, në kuadër të Kampionatit të futbollit për Kupën e Botës. Loja, që do...

Tifozi i Zvicrës niset me traktor, mbërrin me kohë për ndeshjen me Serbinë

Beat Studer ka arritur në Kalinigrad pas 12 ditësh udhëtim që filloi në Luzern. Një tifozë i flaktë i përfaqësueses së Zvicrës ka udhëtuar 2...

Flamuri i Kosovës ngrihet në Spanjë

Flamuri i Kosovës është ngritur në një ceremoni të veçantë në Fshatin Mesdhetar të Lojërave Mesdhetare që do të mbahen në Tarragona të Spanjës. Në...

Lojtari i Serbisë: Nëse janë kaq patriotë, pse nuk po luajnë për Kosovën?

Ndizet pragndeshja Zvicër-Serbi! Mediet zvicerane janë përpjekur të shpërqëndrojnë kundërshtarët e tyre pikërisht në pikën më të dobët, te Kosova dhe yjet që përfaqësuesja...

Batatina tregon gjashtë futbollistët e larguar zyrtarisht nga Llapi

Krahas përforcimeve te skuadra e Llapit, tashmë janë larguar gjashtë futbollistë zyrtarisht.  Drejtori sportiv i Llapit, Tahir Batatina ka treguar për Korneri.net se arsye e...

Zvicra po bën gjithçka që ta bëjë gati Valon Behramin për ndeshjen me Serbinë

Ekipi mjekësor i kombëtares zvicerane po përpiqet që t’ia mundësojë Valonin Behramin që të jetë gati për ndeshjen me Serbinë. Këtë e shkruan e përditshmja...

Sarri synon që te Chelsea t’i sjellë tre yje të Serie A

Maurizio Sarri së shpejti pritet të marrë drejtimin e Chelseat. Mediat britanike raportojnë se ai synon të sjellë te klubi londinez yjet e Serie A,...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news