Ky është formacioni i vitit në Ligën Premier

Manchester City e dominon formacionin e vitit në Ligën Premier, pasi është edhe kampioni në këtë garë për këtë vit.  Djelmoshat e Pep Guardiolas e...

Superliga turke, kampioni më interesant në Evropë në luftën për titull- Vendi i tretë...

Këtë sezon Superliga e Turqisë po del të jetë kampionati më interesant në Evropë. Kjo pasi katër klube po luftojnë për titullin e kampionit dhe...

Shaqiri: Besojmë se do t’i shpëtojmë rënies nga Premierliga

Xherdan Shaqiri ka insistuar se Stoke City ende beson se mund ta shmangë rënien nga liga elitare angleze edhe pse vazhdimisht ndodhet në zonën...

Arsenali konsideron shkarkimin e Wengerit

Arsenali raportohet se po konsideron shkarkimin e Arsene Wengerit, nëse shikueshmëria në ndeshjet e ardhshme si vendas vazhdon të bie. Turma e shikuesve në Emirates...

FSHF konfirmon edhe një ndeshje miqësore të Kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë ditë më parë ka konfirmuar se do të luajë dy miqësore në muajin maj dhe qershor. Por tani Federata Shqiptare e Shqipërisë...

Batatina mesazh Dritës: Ju presim me 5 mijë shikues në Podujevë

Llapi ka nisur të mendojë për ndeshjen radhës ndaj Dritës e cila zhvillohet në stadiumin e qytetit 'Zahir Pajaziti', njofton Llapi.info Trajneri i Llapit, Tahir...

“Salah kandidat serioz për Topin e Artë, së bashku me Messin e Ronaldon”

Salah duhet të jetë mesin e tre lojtarëve për 'Topin e Artë', thotë Fowler. Legjenda e Liverpoolit, Robbie Fowler, beson se Mohamed Salah është kandidatë...

Bashkëshortja e gjyqtarit Oliver kërcënohet me vdekje

Gjyqtari anglez Michael Oliver është bërë ndër më të përfolurit në javën që po lëmë pas. Penalltia e akorduar në të mirë të Real Madridit...

Mposhti Lirinë, Batatina: Llapi nuk është dorëzuar në luftë për titull

Llapi sot ka marrë tri pikë të mëdha, duke mposhtur Lirinë si vendase në Prizren me rezultat 1:2, njofton Llapi.info Pas kësaj ndeshje, trajneri i...

Llapi i hakmerret Lirisë, triumfon në Prizren dhe ia rrëmben pozitën e tretë

Llapi ka triumfuar sot si  mysafir i Lirisë  në Prizren me rezultat 1 me 2, njofton Llapi.info Mirlind Daku dhe Mentor Zhdrella shënuan për llapjanët, teksa Mevlan...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news