Familja Xhaka reagon: Janë gënjeshtra, nuk do të jemi aksionarë te Llapi

Drejtori sporrtiv i Llapit Tahir Batatina dje ka thënë se babai i vëllezërve Xhaka, Ragipi dhe ai i vëllezërve Ajeti, Afrimi, do të jenë...

Messi: Nuk e konsideroj veten më të mirin

Pesë herë Topi i Artë, Lionel Messi, ka thënë që nuk e konsideron veten të jetë lojtari më i mirë, dhe se sipas tij...

Kur 13 milionë euro në vit nuk të ndryshojnë si person – njihuni me...

Yjet e futbollit botërorë kanë prirje të jetojnë pothuajse në një planet tjetër krahasuar me pjesën tjetër të botës, ama kjo nuk vlen edhe...

Bylbyl Sokoli afër marrëveshjes me Llapin

Bylbyl Sokoli është në “pole position” për të zëvendësuar Tahir Batatinën në stolin e Llapit. Lajmin e ka konfirmuar vetë Batatina për Gazetasheshi.com, i...

Mentor Zhdrella vazhdon kontratën me Llapin

err fund edhe “saga” Mentor Zhdrella. Katër herë futbollisti më i mirë në vend ka vazhduar kontratën me Llapin për një vit më mundësi...

Zyrtare: Tahir Batatina nuk është më trajner i Llapit

Tahir Batatinën nuk do të kemi mundësi ta shohim më në stolin e skuadrës së Llapit në edicionin e ardhshëm. Kjo pasi tekniku llapjan...

Shqipëria pëson humbje të thellë nga Ukraina

Shqipëria ka bërë një paraqitje jo të mirë në miqësoren e sotme ndaj Ukrainës, 1 me 4. Pjesa e parë ishte fatale për “Kuqezinjtë”, që...

Edhe një përforcim te Llapi

Llapi duket se do të jetë ndër skuadrat më aktive në afatin kalimtar të kësaj vere. Pas Bledar Hajdinit, Fiton Hajdarit e Albi Çekiçit,...

Mbi 400 mijë euro shuma e parave që shpenzoi Llapi këtë edicion

Llapi ishte njëri nga klubet më të organizuara edicionin e kaluar në Vala Superligë. Skuadra e Tahir Batatinës ishte konkurruese në kampionat dhe Kupë,...

Mbrëmë u shpall kampion i Evropës, Krasniqi paralajmëron se do të luftojë për kampion...

Kampioni i ri i Evropës në kategorinë super të mesme (EBU), Haxhi Krasniqi, u shpreh i ngazëllyer pas fitores madhështore ndaj rusit Stanyslav Kashtanov. Me...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news