Akil Gjakova i sjell Kosovës medaljen e tretë të artë nga Spanja

Xhudistët kosovarë kanë shënuar një sukses të jashtëzakonshëm nga Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Tarragona të Spanjës. Pas Nora Gjakovës e Distria Krasniqit, edhe...

Shumë shqiponja të bukura na vijnë nga Spanja

Shqiponja e Xhakës e Shaqirit ka marrë botën. Shumë të tilla na vijnë sot nga Spanja. Vullnetarë nga e mbarë bota në Lojërat Mesdhetare Tarragona...

Akil Gjakova i siguron medaljen e tretë Kosovës në “Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018”

Po vazhdon me sukses të shfaqen xhudistët tanë në garat ndërkombëtare që po zhvillohen në Spanjë. Pas Nora Gjakovës dhe Distria Krasniqit, tashmë është radha...

Rekord “i çmendur” i Skender Poterës nga Podujeva në Drag Race (Video)

Është zhvilluar gara e dytë drag race për këtë vit, në të cilën është arritur edhe një rekord i jashtëzakonshëm. Skender Potera me veturën...

Llapjani Tefik Bajrami, më 14 korrik do të ndeshet kundër serbit në një meç...

Uragani Shqiptar, boksieri profesionist kampion bote për versionin ËBU, Tefik bajrami, do të ndeshet në një meç humanitar më 14 korrik në Prishtinë kundër...

Si reagoi Vuçiqi ndaj shqiponjës së Mesiqit

Bërja e shqiponjës nga ish-kryetari i Kroacisë, Stipe Mesiq, dhe nga ish-gjenerali i luftës, Ante Gotovina, ka qenë sot temë në një konferencë shtypi...

Parlamenti egjiptian heton Kombëtaren dhe Salahun për dështimin në Kampionatin Botëror, shkak edhe lideri...

Egjipti ka bërë një paraqitje zhgënjyese në Kampionatin Botëror në Rusi, kur pritej shumë prej dyte e sidomos prej yllit Mohamed Salah. Për parlamentin...

Llapi nënshkruan edhe me dy futbollistë

Dy futbollistët që stinorin e fundit ishin pjesë e rëndësishme e juniorëve të klubit, Ilir Pollomi e Bekon Podvorica nga sot janë pjesë e...

“20 min”: Shqiponjat e Xhakës e Shaqirit nuk janë aspak politike

Xherdan Shaqirin e Granit Xhakën është e vështirë të jenë neutralë kur dihet se babai i Xhakës ka qenë i burgosur politik nga Serbia. Sipas...

Lukaku mungon në përballjen ndaj Anglisë?

Romelu Lukaku ka pësuar një lëndim në ligamentin e jashtëm të këmbës së majtë në ndeshjen kundër Tunizisë, dhe ende nuk dihet se a...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news