Strasbourgu, skuadra e radhës që kërkon Zenelin

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, është në listën e dëshirave të disa skuadrave evropiane. Së fundi 23-vjeçarin po e kërkon skuadra e Ligue 1...

Zyrtare: Llapi dhe Fiton Hajdari ndajnë rrugët

Fiton Hajdari nuk do të jetë më pjesë e Llapit. Lojtari është ndarë me klubin, i cili e ka falënderuar sulmuesin për kontributin e dhënë. "Përmes...

Sakrifica e Berishës për të realizuar ëndrrën si futbollist

Mesfushori i kombëtares së Kosovës, Valon Berisha ka treguar para studentëve të Institutit “Giovanni Evangelista di Roma” se ka bërë sakrificë të madhe për...

Liverpooli ka gati ofertën për transferimin e Inisgnes në verë

Klubi i madh anglez, Liverpooli është i interesuar të nënshkruajë me yllin italian, Lorenzo Insigne nga Napoli.

Januzi premton gola për të mbajtur Llapin në garë për titull

Ahmed Januzi pati një start të mirë te skuadra e Llapit këtë edicion, duke shënuar tri gola në...

Granit Xhaka: S’ka ndjenjë më të mirë se të fitosh në Emirates

Për Granit Xhakën asgjë nuk matet me arritjen e fitores në stadiumin e Arsenalit “Emirates”. Mesfushori kosovar ishte...

Zidane refuzoi rikthimin te Reali

Zinedine Zidane e ka refuzuar mundësinë që të rikthehet te Real Madridi, raporton mediumi spanjoll El Pais.

Flet Panucci pas shkarkimit

Christian Panucci nuk është më trajner i Kombëtares shqiptare. Humbja 2-0 me Turqinë, në mbrëmjen e së premtes...

Ministri Gashi: Do t’i mbështesim të rinjtë me mbi 1 milion euro

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, mori pjesë në Konferencën e Kuvendit të të Rinjve, e...

Juventusi me fytyrë të re në sezonin e ardhshëm, do t’i shes katër futbollistë

Pas goditjes që mori në Ligën e Kampionëve kundër Ajaxit, mediat italiane zbulojnë se si ekipi i Juventusit do të duket sezonin...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news