Higuain dënohet me dy ndeshje

Gonzalo Higuain është një nga emrat më të përfolur të momentit në futbollin italian. Sulmuesi i Milanit u përjashtua në fundin e ndeshjes ndaj Juventusit...

Komisioni i garave hap procedurë ndaj Duros për tymosje të një cigareje në Podujevë

Komisioni i Garave të Superligës së Kosovës ka iniciuar procedurë disiplinore ndaj kryetrajnerit të Dritës, Shpëtim Duro, për tymosje të një cigareje (puro) para...

​Iniesta: Nuk do të lëndohem nëse Neymari shkon në Real Madrid

Ish-mesfushori legjendar i Barcelonës, Andres Iniesta, e ka pranuar se kthimi i Neymarit në Barcelona është i vështirë për të ndodhur, si dhe ka...

Isco humb vendin në ekipin e parë të Realit për shkak të mbipeshës

Mesfushori i Real Madridit, Isco, raportohet se ka marrë mesazh nga klubi që të humbë peshë në mënyrë që të gjejë vend në ekipin...

IOC-ja kërkon që Spanjës të mos i jepen organizime pa garanci për Kosovën

Ka marrë përmasa të reja diskriminimi që shteti i Spanjës ua ka bërë karateistëve kosovarë, duke mos i lejuar që të garojnë me simbole...

Për dy javë, xhudoja ia solli Kosovës 10 medalje

Një vjeshtë e nivelit të lartë për xhudon kosovare ka kulmuar me katër medalje në turneun Grand Prix, që të dielën përfundoi në Tashkent...

​Trajneri gjerman: Shaqiri është si Messi

Ish-trajneri i Xherdan Shaqirit në Basel, Thorsten Fink, ka thënë se zvicerani me origjinë shqiptuar është i talentuar si ylli i Barcelonës, Lionel Messi,...

​Ylli i Liverpoolit: Jemi të lumtur që e kemi Shaqirin, na i ka shtuar...

Ylli i Liverpoolit, Virgil Van Dijk, e ka lavdëruar bashkëlojtarin e tij me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqirin, për paraqitjet e këtij të fundit duke...

Diskriminimi i karateistëve kosovarë mund t’i kushtojë Spanjës

Të dielën ka përfunduar kampionati i 24-t botëror i karatesë. Në ngjarjen e mbajtur në Madrid të Spanjës, Kosova mbeti pa medalje, por prapë...

Challandes: Për Kosovën do të luajnë vetëm ata që e duan dhe e meritojnë...

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka bërë të qartë se në ekipin e tij do të luajnë vetëm ata futbollistë që...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news