Vetëm dy kombëtare janë të pamposhtura në vitin 2018, njëra është Kosova

Vetëm dy kombëtare nga Evropa janë të pa mposhtura në vitin 2018 në minimumin e pesë ndeshjeve të luajtura. Është Kosova dhe Rumania, të cilat...

Challandes: Në Maltë kemi ardhur për fitore

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës në futboll Bernard Challandes ka mbajtur konferencë para mediave malteze në prag të ndeshjes Maltë-Kosovë. Challandes ka thënë se kjo...

Kosova kërkon maksimumin në Maltë për ta pritur e qetë Azerbajxhanin

Me dy barazimet ndaj Azerbajxhanit, Malta e ka ndihmuar rrugëtimin e Kosovës, rrugëtim që shpresohet të përfundojë në "Euro 2020". Ndihmë tjetër nga Malta...

Casillas: Sigurisht do të kthehesha nëse Real Madridi ose Spanja më thërrasin

Legjenda e Real Madridit dhe portieri aktual i portës, Iker Casillas, e ka bërë të qartë se do të dëshironte që të kthehej në...

Krasniqi për 20 sekonda rrëmben medaljen e bronztë

Vetëm njëzet sekonda i janë dashur xhudistet kosovare, Distria Krasniqit që ta fitojë duelin për medaljen e bronztë në Grand Prix të Pragës. Ajo fitoi...

Sanchez i zemëruar që u injorua në derbin lokal

Futbollisti i Manchester United, Alexis Sanchez, ka mbetur i zemëruar që është lënë në pankinë në ndeshjen ndaj Manchester City-t në fundjavë, sipas The...

Suksesi që habiti botën e futbollit

Joseph Chipolina kishte disa mbështetës të pazakontë kur shënoi golin e fitores për Gjibraltarin kundër Lihtenshtajnit muajin e shkuar. "Unë jam oficer i burgut dhe...

Fitoret politike të Kosovës në sport

I menjëhershëm ishte dorëzimi i Qeverisë së Spanjës pasi Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) reagoi fuqishëm ndaj diskriminimit që shteti spanjoll ua bëri sportistëve të...

Setien, trajneri që mposhti ekipin që e adhuron

Pak minuta para se të fillonte ndeshja kampionale e La Ligas të dielën e shkuar, trajneri i Real Betisit, Quique Setien, iu afrua mesfushorit...

Kosova sot niset për në Maltë me entuziazmin që kanë sjellë përforcimet

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll të mërkurën mbrëma zhvilloi stërvitjen e fundit në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë para ndeshjes së radhës në Ligën...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news