Crouch: Shaqiri është shumë i talentuar dhe e bën ndryshimin në lojë, por Klopp...

Ish-sulmuesi anglez i Liverpoolit, Peter Crouch ka thënë se ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri mund të jetë “i talentuar nga natyra”, por Jurgen...

Kryendeshja në Podujevë, Llapi pret Prishtinën

Dy ndeshja të ‘nxehta’ zhvillohen sot në kuadër të kampionatit kosovar në futboll. Xhiroja e 15-të e Superligës takon Llapin me Prishtinën,...

Kurti përsëri në stadium në anën e tifozëve të thjeshtë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i pranishëm në stadiumin “Fadil Vokrri” për të përcjellur ndeshjen Kosovë-Angli. Kurti...

Lëndimet e vazhdueshme te Real Madridi: 16 lojtarë pësuan 29 lëndime – situata e...

Zinedine Zidane nuk është ndihmuar nga dëmtimet këtë sezon. Gareth Bale, Marcelo dhe Eden Hazard, janë aktualisht të dëmtuar. 

Konfirmohet meçi i radhës i Ilir Latifit

Është konfirmuar meçi i radhës i Ilir Latifit në serinë e njohur të arteve marciale të përziera UFC. Ai...

Mbappe, Pogba, Kante dhe Koulibaly – Real Madridi pritet ta ketë një formacion të...

Real Madridi nuk është një ekip i keq për momentin dhe aktualisht kryeson La Ligën dhe akoma mund të fitojë Ligën e...

Kosova peshon mbi 100 milionë euro

Përfaqësueses së Kosovës në futboll, të mërkurën, i është rritur vlera për gjashtë milionë euro, e pak ditë më parë edhe për...

Mayweather i gatshëm për rimeç me McGregorin

Boksieri legjendar Floyd Mayweather Jr. ka thënë se është i gatshëm që të përballet sërish me yllin irlandez të MMA-t, Conor McGregor,...

Solskjaer mirëpret rikthimin e Alexis Sanchezit te Unitedi

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer është i përgatitur të punojë me sulmuesin Alexis Sanchez në sezonin e ardhshëm.

Bukuria e futbolli: Top 49 derbit më të zjarrtë nëpër botë

Derbit janë zakonisht pjesa më e bukur e një edicioni, derisa ato mund t’i shikojmë së paku dy herë brenda një viti...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news