Fury: Të shpëtosh jetë është shumë më mirë sesa të fitosh në boks

Ish-kampioni i botës në kategorinë e rëndë të boksit, Tyson Fury, thotë se t’iu ndihmosh njerëzve është ndjesi shumë më e mirë...

Momenti kur flamuri i Kosovës ngritet mbi atë rus në Budapest

Triumfi i Akili Gjakovës ndaj atij rus, Georgii Elbakiev ka bërë që flamuri i Kosovës të ngrihet mbi atë rus, transmeton Periskopi.

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në “GP Budapest 2019” pas triumfit në finale...

Akil Gjakova ka fituar medaljen e artë në Grand Prixin që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Sukseset e...

Barcelona e kritikonte Real Madridit më 2009 për blerjet e shtrenjta të lojtarëve, ndërsa...

Barcelona e kritikonte një kohë Real Madridin në lidhje me blerjen e talenteve dhe jo prodhimin e tyre, ndërsa tani tifozët kanë...

Zidane në kontakte të rregullta me Mbappen

Real Madridi thuhet se ende synon transferimin e sulmuesit francez, Kylian Mbappe, këtë verë. Klubi i madh spanjoll ka...

La Liga me rekord historik, ka shpenzuar 930 milionë euro për 42 ditë

Pothuajse dy muaj para fundit të merkatos verore, La Liga ka shpenzuar 930 milionë euro në trasnferim, më shumë se sezonin e...

1 vit i Xherdan Shaqirit në Liverpool

Sot një vit, më 13 korrik 2018, futbollisti Xherdan Shaqiri zyrtarisht u bë lojtar i Liverpoolit. Transferimi i tij...

Zyrtare: Antoine Griezmann transferohet te Barcelona

Disa orë më parë avokati i lojtarit kishte deponuar kaluzolën e largimit prej 120 milionë eurove të klientit të tij në La...

Nisin punimet për ndërtimin e Stadiumit të Kosovës

Sot kanë nisur punimet për stadiumin nacional të Kosovës. Zyrtari i lartë i Ministrisë së Sportit, Florim Kryeziu, i ka publikuar disa...

UEFA flet rreth dënimit të Agim Ademit

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA, ka dalë me një qëndrim sa i përket çështjes së dënimit me burg të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news