Xhaka është vetëm zviceran, nuk ka pasaportë shqiptare

Sipas Federatës së Futbollit të Zvicrës, ylli i kësaj kombëtareje, Granit Xhaka, ka pasaportë zvicerane dhe shqiptare. Por, kjo nuk del të jetë e...

E konfirmuar, Povetkin do të jetë kundërshtari i ardhshëm i Joshuas

Anthony Joshua do të mbrojë titujt e peshave të rënda WBA, WBO dhe IBF ndaj Alexander Povetkin. Promoteri i britanikut, Eddie Hearn, ka njoftuar se...

Llapi demanton “Legjendat”, ka një kërkesë për të gjithë tifozët llapjanë

Klubi Futbollistik Llapi ka demantuar shkrimet në rrjetet sociale dhe në veçanti në faqen zyrtare “Legjendat” teksa thuhet se drejtuesit e klubit llapjan u...

Ronaldo flet si futbollist i Juve-s: Kam ardhur këtu të fitoj shumë trofe

Cristiano Ronaldo ka folur për herë të parë si një futbollist i Juventusit. Ylli i Real Madridit ka firmosur kontratë me gjigantin italian, duke u...

Ja si e “vodhi” një medalje të kampionëve të botës një grua e panjohur

Momenti i çuditshëm pas finales. Imazhet e ekipit kombëtar të Francës, kur ngre trofeun e Kupës së Botës, kanë bërë xhiron e mbarë globit, edhe...

Rexhep Hoti reagon pas ndalimit të flamurit të Kosovës në Kampionatin Botëror

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti, ka reaguar pas ndalimit të flamurit të Kosovës në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, duke e cilësuar...

Zyrtare: Dardan Sekiraqa rikthehet në vendlindje, nënshkruan për katër vite me Llapin

Qendërmbrojtësi Dardan Sekiraqa është përforcimi i radhës për KF Llapin, njofton Llapi.info Si fëmijë ai kishte qenë pjesë e Llapit kurse më pas ai...

Franca kampione e botës, mposht Kroacinë në finale

Kombëtarja e Francës është kampione e botës në futboll.‘Gjelat’ kanë arritur të shënojnë fitore me rezultat 4:2 ndaj Kroacisë në finalen spektakolare të zhvilluar...

Presidenti i Napolit: Ronaldo na u ofrua, por e refuzuam

Presidenti i klubit futbollistik italian Napoli, Aurelio De Laurentiis, ka thënë se lanë pasur ofertë për ta sjellur Cristiano Ronaldon në Napoli, por e...

Sa milionë euro do të fitojnë finalistët e Botërorit

Milionat e shpërndarë nga FIFA për Botërorin “Rusi 2018” kalonin çdo herë kompeticion tjetër të zhvilluar më parë nga institucioni më i lartë i...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,155NdjekësitNdjek
6,214AbonentëAbonohu

Latest news