Sytë e lodhur? Provoni këto 8 mënyra për t’i mbajtur sytë e shëndetshëm

Në ngutje dhe ngutje të jetës së sotme, trupi ynë nuk ka llojin e pushimit që i nevojitet. Ne përfundojmë duke kërkuar vjetër shumë shpejt,...

WI-FI, një vrasë i heshtur që po na vret ngadalë

A keni menduar ndonjëherë për këtë? Zhvillimi i Fëmijëve Radio frekuenca jo termike që rrezikohet nga WiFi mund të ndërpresë zhvillimin normal biologjik të një fëmije...

Zvogëlimi i kalorive ngadalëson procesin e plakjes

Ulja e kalorive zvogëlon rrezikun e kancerit dhe të sëmundjes Alzheimer. Dieta me më pak kalori e ngadalëson metabolizmin dhe ju ndihmon që të jetoni...

Si të dalloni simptomat e hershme të autizmit

Autizmi është një spektrum i çregullimeve me simptoma të ndryshme. Ai shfaqet në infancë dhe fëmijëri të hershme duke shkaktuar vonesa në zona bazike të...

Britania po heton 30 mjekë për shkak të përshkrimit të ilaçeve përmes internetit

30 mjekë në Britaninë e Madhe janë duke u hetuar nga Ministria britanike e Shëndetësisë për shkak se përshkruan medikamente për pacientët përmes internetit. Sipas...

Pilula e re e vitaminës B3 redukton sulmin në zemër

Një pilulë e re, tableta e së cilës përmban ribozid nikotinomide po nxit qëndrueshmërinë, energjinë dhe plakje të shëndetshme tek njerëzit. Po ashtu, tablet në...

Ushqimet që nuk duhet t’i hani në stomakun e zbrazët

Ekspertët gjithmonë pretendojnë se mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm ditor, pasi ajo siguron ushqim të nevojshëm për ditën në vijim. Ekspertët gjithmonë pretendojnë se...

Aftësitë shëruese të shegës që kanë habitur doktorët

Kimioterapia dhe rrezatimi janë bërë një trajtim normal dhe standard për vrasjen e qelizave vdekjeprurëse të kancerit. Që nga fillimi i përdorimit të këtyre...

Hidhni këtë në kafenë ose lëngun tuaj për të rikthyer shikimin

Megjithëse, të gjitha shqisat tona janë të rëndësishme dhe ne nuk mund të jetonim në mënyrën e duhur nëse ndonjëra nga këto mungonte. Megjithëse,...

Krijohet pilula që bën gjakun e njeriut helmues ndaj mushkonjave

Një ilaç i cili përdoret për të trajtuar zgjebën, del të jetë edhe më e efektshme për të zgjidhur problemin me disa insekte. Sipas një...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news