9 hapa për ta larguar stresin

1. Shmangini kafeinën, alkoolin dhe nikotinën. Largojeni, ose së paku zvogëlojeni konsumimin e nikotinës, si dhe çdo pije që përmban kafeinë dhe alkool. Kafeina...

Sëmundjet që i shkakton gjendja emocionale

Mendohet se stresi ka një ndikim të rëndësishëm në shumë sëmundje. Këto quhen ndryshe sëmundje psikosomatike, kanë natyrë fizike, shkaktohen nga faktorë psikologjikë, si...

Mbajtja e pajisjeve teknologjike në shtrat shkakton lloje të ndryshme kanceri

Përdorimi i pajisjeve teknologjike disa orë përpara se të flini, jo vetëm që ju largon gjumin dhe dëmton qelizat e syve, por zbulimet më...

Mrekullitë që ndodhin në trupin tonë gjatë agjërimit

Agjërimi ndihmon në heqjen e toksinave që grumbullohen në trup. Gjatë kosaj kohe, veshkat rrisin sasinë e nxjerrjes së kripës dhe ujit. Trupi përdor kohën e...

Truk i thjeshtë: Si ta eliminoni aromën e qepës nga duart

Pyetja e njohur që i mundon të gjitha femrat, të cilat dëshirojnë të gatuajnë në kuzhinë. Zgjidhja është shumë e thjeshtë dhe e keni krejtësisht...

Brusha juaj e dhëmbëve është burimi më i madh i infeksioneve sesa guaca e...

uk ia vlen fare që rregullisht i ndërroni brushat e dhëmbëve, nëse, së paku herë pas herë nuk e dezinfektoni. Kur e përdorni të njëjtën...

Astma tek fëmijët shkaktohet nga ndotja e ajrit

Astma po bëhet dita nga dita një nga sëmundjet më të përhapura. Vetëm në Britani rreth 5 milion njerëz mbi 12 vjeç vuajnë nga...

Pse është aq e vështirë lërja e duhanit?

Një studim i ri tregon se 43 për qind e femrave që e lënë duhanin gjatë kohës së shtatzënisë i rikthehen atij përsëri pak...

Pagjumësia është si dehja nga alkooli

Gjithmonë e më shumë ka studime për mënyrën se si ndikon gjumi në organizmin tonë dhe veçanërisht tek truri. Një grup studiuesish nga shkolla...

Disa shenja që kolegët e punës ju urrejnë fshehtësisht

Vendi i punës di të jetë shpesh arenë lufte, ku secili që kërkon të dëshmohet përgjatë rrugës, ndonëse krijon miqësi me ca, me të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news