Dëmi i tymosjes së cigares pas buke

Tymosja e një cigareje pas ushqimit është ves i duhanpirësve. Madje për ta është një moment relaksi dhe e shijojnë në maksimum. Por ajo që...

Ekspertët: Mendimi pozitiv jua rritë jetëgjatësinë

Personat të cilët e shohin vetën si jo të shëndetshëm janë më të rrezikuar nga vdekja e parakohshme pavarësisht sa aktivë janë në të...

Luleshtrydhet parandalojnë plakjen

Ditët e ftohta janë pothuajse në përfundim ndërsa tani dhe temperaturat fillojnë të ngriten. Por kjo kohë gjithsesi që do kujdes dhe për mënyrën...

Puna stresuese mund t’i vrasë burrat më shumë sesa gratë

Të pasurit një punë stresuese, ka shumë më tepër gjasa të vras burrat me probleme të zemrës së sa gratë thotë një hulumtim i...

Këto janë rreziqet kryesore të pirjes së duhanit

Në Ditën Ndërkombëtare kundër Duhanit, Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se përdorimi i duhanit shkakton sëmundje dhe goditje kardio-vaskulare, si edhe mund të sjellë...

9 hapa për ta larguar stresin

1. Shmangini kafeinën, alkoolin dhe nikotinën. Largojeni, ose së paku zvogëlojeni konsumimin e nikotinës, si dhe çdo pije që përmban kafeinë dhe alkool. Kafeina...

Sëmundjet që i shkakton gjendja emocionale

Mendohet se stresi ka një ndikim të rëndësishëm në shumë sëmundje. Këto quhen ndryshe sëmundje psikosomatike, kanë natyrë fizike, shkaktohen nga faktorë psikologjikë, si...

Mbajtja e pajisjeve teknologjike në shtrat shkakton lloje të ndryshme kanceri

Përdorimi i pajisjeve teknologjike disa orë përpara se të flini, jo vetëm që ju largon gjumin dhe dëmton qelizat e syve, por zbulimet më...

Mrekullitë që ndodhin në trupin tonë gjatë agjërimit

Agjërimi ndihmon në heqjen e toksinave që grumbullohen në trup. Gjatë kosaj kohe, veshkat rrisin sasinë e nxjerrjes së kripës dhe ujit. Trupi përdor kohën e...

Truk i thjeshtë: Si ta eliminoni aromën e qepës nga duart

Pyetja e njohur që i mundon të gjitha femrat, të cilat dëshirojnë të gatuajnë në kuzhinë. Zgjidhja është shumë e thjeshtë dhe e keni krejtësisht...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news