Pagjumësia është si dehja nga alkooli

Gjithmonë e më shumë ka studime për mënyrën se si ndikon gjumi në organizmin tonë dhe veçanërisht tek truri. Një grup studiuesish nga shkolla...

Disa shenja që kolegët e punës ju urrejnë fshehtësisht

Vendi i punës di të jetë shpesh arenë lufte, ku secili që kërkon të dëshmohet përgjatë rrugës, ndonëse krijon miqësi me ca, me të...

Dëmet që alkooli shkakton në organizëm

Konsumi i alkoolit është shumë i lartë, sidomos në radhët e të rinjve në vendet e zhvilluara. Ky është dhe shkaku kryesor i incidencës...

Ju që keni urreni dentistin, patjetër duhet ta shikoni këtë!

Pas shikimit të kësaj videoje, do të shkoni menjëherë të caktoni kontrollin te dentisti dhe do ta lusni që t’ju shërojë dhëmbin. Na besoni dhe...

Shkenca e vërteton përsëri, kafeja mbron nga sëmundjet e zemrës

Shkencëtarët nga Universiteti i San Paulos, kanë vërtetuar edhe një herë se pirja e tre filxhanëve kafe në ditë, mund të ndihmojë në pastrimin...

Sytë e lodhur? Provoni këto 8 mënyra për t’i mbajtur sytë e shëndetshëm

Në ngutje dhe ngutje të jetës së sotme, trupi ynë nuk ka llojin e pushimit që i nevojitet. Ne përfundojmë duke kërkuar vjetër shumë shpejt,...

WI-FI, një vrasë i heshtur që po na vret ngadalë

A keni menduar ndonjëherë për këtë? Zhvillimi i Fëmijëve Radio frekuenca jo termike që rrezikohet nga WiFi mund të ndërpresë zhvillimin normal biologjik të një fëmije...

Zvogëlimi i kalorive ngadalëson procesin e plakjes

Ulja e kalorive zvogëlon rrezikun e kancerit dhe të sëmundjes Alzheimer. Dieta me më pak kalori e ngadalëson metabolizmin dhe ju ndihmon që të jetoni...

Si të dalloni simptomat e hershme të autizmit

Autizmi është një spektrum i çregullimeve me simptoma të ndryshme. Ai shfaqet në infancë dhe fëmijëri të hershme duke shkaktuar vonesa në zona bazike të...

Britania po heton 30 mjekë për shkak të përshkrimit të ilaçeve përmes internetit

30 mjekë në Britaninë e Madhe janë duke u hetuar nga Ministria britanike e Shëndetësisë për shkak se përshkruan medikamente për pacientët përmes internetit. Sipas...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news