Vaji i peshkut lufton shumë sëmundje

Vaji i peshkut është ndër shtojcat më të zakonshme që i shtohen çdo shujte. Ky vaj është i pasur me acide yndyrore omega-3 e që...

Ushqimet që ndikojnë në plakjen e lëkurës tuaj

Ndonjëherë gjërat që duam mund të jenë në të vërtetë të dëmshme. Dhe është vërtet e pafat situata kur pasojat nuk ju lejojnë të...

Qëndrimi ulur ju bën të shtoni peshë

Shumica zakonisht përqendrohen në djegien e kalorive përmes palestrës dhe ushtrimeve fizike. Mirëpo, nuk duhet të harrohet se trupi i njeriut mund të djegë...

Djersitja gjatë natës paralajmëruese për probleme shëndetësore

Ndodh që gjatë natës të zgjoheni e të shihni se jeni djersitur shumë. Kjo mund të jetë paralajmëruese për disa probleme shëndetësore, transmeton Klan Kosova. Këto...

Ushqimet që duhet konsumuar kur jeni me grip

Kur e ke gripin mund të ndihesh sikur nuk të hahet asgjë. Por ushqimi është një ndër faktorët kryesorë që ndihmon në tejkalimin e gripit,...

Shumë vitamina, shije e mrekullueshme, shkrin kilogramët: Pija magjike për dobësim

Belushi është plot vitamina, konsiderohet që ndikon mirë në rregullimin e baktereve në organizëm. Edhe një e mirë e këtyre kokrrave është efekti që ka...

Vaji i kanellës shëron shumë sëmundje

Kanella historikisht është konsideruar si një bimë magjike që është përdorur edhe për shije edhe për shërim. Në kohët e lashta ata që kanë pasur...

Efektet anësore të hudhrës

Për shumë vite, hudhra, përdoret si mjet terapeutik për shumë sëmundje, dhe së fundmi janë zbuluar dhe vetitë e saj mbrojtëse ndaj sëmundjeve të...

Numri i të rrahurave të zemrës dhe shëndeti

Matja e të rrahurave të zemrës gjatë pushimit mund të ndihmojë në parashikimin e problemeve me zemër te femrat, pavarësisht aktivitetit fizik dhe faktorëve...

Bie teoria që koha e kaluar para ekranit çrregullon gjumin

Ekranet janë shndërruar në një element shoqërues i përditshmërisë së fëmijëve, ndërsa trendet e rritjes së kohës të cilën fëmijët e kalojnë para ekraneve...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news