Futja e gishtit në hundë mund ta shpërndajë pneumoninë

Hulumtimet e reja tregojnë se futja e gishtit në hundë mund ta shpërndajë sëmundjen e pneumonisë. Bakteri i cili e shkakton infeksionin vdekjeprurës mund të...

A mundet aspirina të ndihmojë në parandalimin e kancerit të mëlçisë?

Mendoni se duke i konsumuar dy aspirina ju mund ta reduktoni rrezikun e kancerit të mëlçisë? Epo, hulumtimet e reja sugjerojnë se kjo rutinë...

Nga pesimisti te kritiku, 10 të dhëna kur miqësitë na lëndojnë

Miqtë që janë shumë egocentrikë dhe negativë mund të na bëjnë shumë dëm për shëndetin tonë mendor: me qëndrimin e tyre ata rrezikojnë të...

Peshku, ushqimet arrore dhe vaji i ullirit mbrojnë shikimin

Dy studime australiane të botuara në revistën “Archives of Ophthalmology” tregojnë se burimet e yndyrave të pangopura dhe acideve omega-3-yndyrore, ndihmojnë në parandalimin e...

Meshkujt që punojnë natën rrezikohen nga kanceri i prostatës

Meshkujt që punojnë në ndërrimin e natës, sipas një studimi të kryer në Kanada, tri herë kanë më shumë gjasa të preken nga kanceri...

Numri i dhëmbëve që i keni nxjerrë do t’jua zbulojë sa gjatë do të...

Numri i dhëmbëve të cilat deri tani i keni nxjerrë mund të parashikojë se kur do të vdisni. Numri i dhëmbëve të cilët gjatë jetës...

Kjo është koha më e mirë për tu zgjuar dhe për të shkuar në...

Sipas neuro-shkencëtarëve dhe ekspertëve të gjumit asnjë orar i gjumit nuk iu përshtatet të gjithëve. Nëse shkoni në shtrat pas mesnatës dhe zgjoheni nga gjumi...

Në bazë të gjurmëve të gishtave mund të shihen rreziqet nga sëmundjet, madje edhe...

Shikoni se çfarë zbulojnë vijat dhe gjurmët në majë të gishtave! Është përcaktuar lidhja midis gjurmëve të gishtave dhe të gjurmëve të shuplakave me rrezikun...

Njerëzit që postojnë foto sa herë ushtrojnë, kanë probleme psikike

Jeni të sinqertë! Ju keni një ose shumë miq të cilët gjithmonë postojnë ushtrimët që bëjnë në palestër në Facebook, ose ndoshta jeni ju...

Studentet e mjekësisë në Amerikë mësojnë nga Youtube, i ikin metodës klasike

Studentet që në të ardhmen do të shpëtojnë jetë, po i ikin metodave të vjetra të studimit, transmeton Klan Kosova. Në Universitetin e Harvardit...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news