Mjeku i njohur infeksionist: Lani duart sa më shpesh, mbrojtja më e mirë nga...

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo, ka ftuar qytetarët që të lajnë duart sa më shpesh si mbrojtja më e mirë ndaj...

Shumë vitamina, shije e mrekullueshme, shkrin kilogramët: Pija magjike për dobësim

Belushi është plot vitamina, konsiderohet që ndikon mirë në rregullimin e baktereve në organizëm. Edhe një e mirë e këtyre kokrrave është efekti që ka...

Përfitimet shëndetësore nga kumbulla

Kumbullat janë fruta jashtëzakonisht ushqyese, ato ofrojnë një shumëllojshmëri përfitimesh shëndetësore. Ato përmbajnë shumë vitamina dhe minerale, përveç fibrave...

Ju që keni urreni dentistin, patjetër duhet ta shikoni këtë!

Pas shikimit të kësaj videoje, do të shkoni menjëherë të caktoni kontrollin te dentisti dhe do ta lusni që t’ju shërojë dhëmbin. Na besoni dhe...

Zbulohet kura për diabetin

“Një koktej i ri i zhvilluar me barna, bën që qelizat që prodhojnë insulinë të shumëfishohen – një zbulim që mund të çojë në...

Në QKUK kryhet një operacion i rrallë

Kirurgët e Klinikës së Kirurgjisë Vaskulare të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), në bashkëpunim me anesteziologët e Klinikës së Anestezionit, kanë...

QKUK: Kemi bërë përgatitjet e nevojshme në klinika për të menaxhuar situatën me rastet...

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka bërë të ditur se ka ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshëm duke bërë përgatitjet e...

Stresi dhe mërzia mund të nxisin dhimbjet e reumatizmës

Njerëzit që vuajnë nga reumatizma shpesh fajësojnë ndryshimin e stinëve dhe motin e keq për intensitetin e dhimbjeve të tyre.

Ushqimet që ndikojnë në plakjen e lëkurës tuaj

Ndonjëherë gjërat që duam mund të jenë në të vërtetë të dëmshme. Dhe është vërtet e pafat situata kur pasojat nuk ju lejojnë të...

Kirurgët nuk e përkrahin grevën e Sindikatës së Shëndetësisë, e quajnë të pakuptimtë

Kolegjiumi profesional i kirurgëve ka marrë vendim të mos i përgjigjet grevës së thirrur nga Sindikata e Shëndetësisë, duke e quajtur të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news