Ju që keni urreni dentistin, patjetër duhet ta shikoni këtë!

Pas shikimit të kësaj videoje, do të shkoni menjëherë të caktoni kontrollin te dentisti dhe do ta lusni që t’ju shërojë dhëmbin. Na besoni dhe...

Shkenca e vërteton përsëri, kafeja mbron nga sëmundjet e zemrës

Shkencëtarët nga Universiteti i San Paulos, kanë vërtetuar edhe një herë se pirja e tre filxhanëve kafe në ditë, mund të ndihmojë në pastrimin...

Sytë e lodhur? Provoni këto 8 mënyra për t’i mbajtur sytë e shëndetshëm

Në ngutje dhe ngutje të jetës së sotme, trupi ynë nuk ka llojin e pushimit që i nevojitet. Ne përfundojmë duke kërkuar vjetër shumë shpejt,...

WI-FI, një vrasë i heshtur që po na vret ngadalë

A keni menduar ndonjëherë për këtë? Zhvillimi i Fëmijëve Radio frekuenca jo termike që rrezikohet nga WiFi mund të ndërpresë zhvillimin normal biologjik të një fëmije...

Zvogëlimi i kalorive ngadalëson procesin e plakjes

Ulja e kalorive zvogëlon rrezikun e kancerit dhe të sëmundjes Alzheimer. Dieta me më pak kalori e ngadalëson metabolizmin dhe ju ndihmon që të jetoni...

Si të dalloni simptomat e hershme të autizmit

Autizmi është një spektrum i çregullimeve me simptoma të ndryshme. Ai shfaqet në infancë dhe fëmijëri të hershme duke shkaktuar vonesa në zona bazike të...

Britania po heton 30 mjekë për shkak të përshkrimit të ilaçeve përmes internetit

30 mjekë në Britaninë e Madhe janë duke u hetuar nga Ministria britanike e Shëndetësisë për shkak se përshkruan medikamente për pacientët përmes internetit. Sipas...

Pilula e re e vitaminës B3 redukton sulmin në zemër

Një pilulë e re, tableta e së cilës përmban ribozid nikotinomide po nxit qëndrueshmërinë, energjinë dhe plakje të shëndetshme tek njerëzit. Po ashtu, tablet në...

Ushqimet që nuk duhet t’i hani në stomakun e zbrazët

Ekspertët gjithmonë pretendojnë se mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm ditor, pasi ajo siguron ushqim të nevojshëm për ditën në vijim. Ekspertët gjithmonë pretendojnë se...

Aftësitë shëruese të shegës që kanë habitur doktorët

Kimioterapia dhe rrezatimi janë bërë një trajtim normal dhe standard për vrasjen e qelizave vdekjeprurëse të kancerit. Që nga fillimi i përdorimit të këtyre...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu

Latest news