Mungojnë medikamentet, shtyhen operacionet në QKUK

Klinika e Kirurgjisë Abdominale, ajo e Kirurgjisë së Fëmijëve dhe Urologjia në fillim të kësaj jave është dashur t’i shtyjnë operacionet si...

Ministrat Ismaili e Spahn me marrëveshje bashkëpunimi, Gjermania ndihmon në jetësimin e sigurimeve shëndetësore

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës Uran Ismaili ka pritur sot në takim ministrin e shëndetësisë të Republikës Federale të Gjermanisë,...

Vapa mbush spitalet në Kosovë

Kosova po përballet këto ditë me temperatura të larta, të cilat, sipas Institutit Hidrometeorologjik, kanë arritur mbi 35 gradë celsius.

Institucionet publike shëndetësore me mungesë të anesteziologëve

Qendra Klinike Universitare e Kosovës si dhe të gjitha spitalet rajonale po përballen me mungesë të anesteziologëve. Krahas mungesës, institucionet publike shëndetësore...

Pak kohë pas ndërtimit – Ambulanta në Batllavë mbulohet nga barishtet

Përkujdesje aq sa duhet s’po kanë as institucionet shëndetësore në Komunën e Podujevës, shkruan Llapi.info Pamje që s’ngjasojnë më...

Fluks më i madh i pacientëve, numër më i vogël i mjekëve

Qendra Klinike Universiatre e Kosovës (QKUK) pritet të përballet me fluks të madh të pacientëve gjatë muajve të verës, periudhë kjo kur...

Mos-funksionalizimi i Spitalit të Podujevës konsiderohet nga opozita si dështim e qeverisjes Veliu

Që nga tetori i vitit 2016-të kur ishte marrë vendim nga Ministria e Shëndetësisë për themelimin e Spitalit të Përgjithshëm të Podujevës,...

Mungesa e infermierëve në QKUK nuk plotësohet as me konkurs

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në vazhdimësi ka pasur mungesë të stafit të mesëm, përkatësisht të infermierëve. Ky...

“S’ka sigurime shëndetësore deri në 2020-ën”, ministria e Shëndetësisë premton diçka tjetër

Qytetarët e Kosovës tash e njëmbëdhjetë vite nuk kanë sigurime shëndetësore. Ani pse secili nga...

Kirurgët nuk e ndalin grevën pa u plotësuar kërkesat

Ka disa javë që kirurgët në QKUK po mbajnë grevë. Kirurgu...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news