Mbi 1 mijë e 400 kosovarë kërkuan shërim jashtë vendit, prijnë rastet me kancer

1 404 pacientë gjatë vitit 2019 kanë përfituar nga programi për trajtim mjekësor jashtë institucioneve publike shëndetësore të Kosovës, nga 1436 sa...

Shpëtim Krasniqi është diagnostifikuar me sëmundjen leukemi acute, i duhen 200.000 euro

Shpëtim Krasniqi nga fshati Begaj Komuna e Vushtrrisë, i lindur në vitin 1999 është duke kaluar momentet më të vështira në jetën...

Ndotja e ajrit po kërcënon shëndetin e qytetarëve, IKSHP jep rekomandime si të mbrohemi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike përmes një njoftimi për media ka alarmuar lidhur me problemet shëndetësore që mund të kenë qytetarët për...

Përfitimet shëndetësore nga lakra e kuqe

Ngjyra e bënë lakrën e kuqe të jetë e vecantë, mirëpo kjo nuk është e gjitha. Ndonëse në të...

Miqësia është ilaç

Personi që ka dashurinë e më të afërmve, është më rezistent ndaj sëmundjeve, më shpejt shërohet si dhe jeton më gjatë e...

Dobitë e hurmave për shëndetin

Hurma është një fryt i nënvlerësuar dhe shpesh perceptohet si një karamele. Megjithatë, ka disa arsye vërtet të zgjuara...

Mjaltë me piper të zi, kura natyrale kundër të ftohurës

Duke qenë se shumica e njerëzve preken nga problemet e frymëmarrjes është e domosdoshme që të merren masa për mbrojtur organizmin dhe...

Kosi rrit sistemin imunitar

Konsumimi i kosit – veçanërisht nëse përmban probiotikë – në mënyrë të rregullt mund të forcojë sistemin tuaj imunitar dhe të zvogëlojë...

Hudhra, kura për shumë infeksione

Hudhra padyshim është një nga antibiotikët më të fuqishëm natyrorë dhe është gjetur të jetë veçanërisht i fuqishëm në luftën e 14...

Infermiere nga Ballkani në Gjermani, një biznes i majmë për ndërmjetësit

Klinikat gjermane paguajnë deri në 15.000 euro për të sjellë një infermiere nga Ballkani Perëndimor. Një biznes i majmë për ndërmjetësit. Dhe...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news