Ismaili e Lluka në QKUK, 3.5 milionë euro për transformimin e 16 klinikave

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, së bashku me ministrin në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, kanë vizituar sot Qendrën...

Shënohet vdekja e parë nga cigaret elektronike në Shtetet e Bashkuara

Zyrtarët shëndetësorë amerikanë kanë thënë se një pacient ka vdekur pas një sëmundjeje të rëndë të traktit respirator, të cilët e kishte...

Veseli “premton” luftë kundër korrupsionit edhe në shëndetësi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka takuar sot përfaqësuesit e Odës së Farmacistëve të Kosovës. Ai ka thënë se...

Përdorimi i mediave sociale dëmton të rinjtë duke penguar aktivitetet pozitive

Përdorimi i mediave sociale ka qenë i lidhur me depresionin, veçanërisht tek vajzat adoleshente. Por një studim i ri...

Ilaçi natyral që i trajton shumë sëmundje të zemrës

Për të gjithë ata që duan t’i trajtojnë apo parandalojnë sëmundjet e zemrës, ekspertët e mjekësisë alternative e rekomandojnë një ilaç natyral...

Rikonfirmohet, rriten pagat për mjekët

Mjekët dhe infermierët morën sot një lajm të mirë nga dy ministra në detyrë, Uran Ismaili dhe Bedri Hamza.

Ministri Ismaili përuron pajisjet moderne në QKUK

Për herë të parë Klinika e Kirurgjisë Torakale është pajisur me VATS në vlerë prej 64 mijë euro. Kjo aparaturë rritë...

Ismaili: Për një muaj janë shpëtuar 6 jetë nga trajtimi i infarktit brenda dy...

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, në një konferencë për media në QKUK ka njoftuar se nga lansimi i programit për trajtimin e...

Temperaturat e larta, rreth 20 persona brenda ditës kërkojnë ndihmë nga autoambulanca e vendosur...

autoambulancë është vendosur në sheshet e Prishtinës. Kjo autoambulancë me një doktoreshë dhe dy infermierë po qëndron në këto sheshe për t’iu...

Arra mund të kurojë plotë 10 sëmundje

Fruti i arrës përmban deri në 60% yndyrë. Gjithashtu përmban karbohidrate, albumin, fosfor, kalium, kalcium etj. Është i pasur gjithashtu me vitaminat...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,730AbonentëAbonohu

Latest news