Përfitimet dhe vlerat ushqyese të farave të kungullit

Farat e kungullit janë me të vërtetë të vogla, por përfitimet e tyre dhe vlerat ushqyese janë shumë të mëdha.

Mjekët jashtë kufijve, cilat komuna të Kosovës kanë mbetur pa profesionistë shëndetësorë

Kosova po mbetet pa mjekë dhe infermierë dita-ditës. Në konkurset që po hapen nëpër komuna, të rrallë janë ata që aplikojnë për punësim. Shumica...

Mungesa e ujit gjatë ditës shkakton pagjumësinë

Shumë njerëz nuk bëjnë gjumë të mjaftueshëm, e një studim i kohëve të fundit po pretendon se mesatarja është vetëm gjashtë orë...

Ndryshimet në organizëm pas vetëm 15 minutash ecje

Kura më e mirë dhe më e thjeshtë për të kapërcyer një situatë stresuese është ecja. Bëhet fjalë për një aktivitet të...

Hetem Ramadani i anulon të gjitha takimet shkaku i ngarkesës, është duke punuar për...

Hetem Ramadani ka pak muaj prej se është bërë sensacion në shqiptari, pasi që ka arritur të shërojë pacientë të sëmurë me diabet, kancer,...

Mënyrat si të parandaloni peshën e tepërt kur jeni në moshë

Sipas shkencëtarëve metabolizmi jonë dobësohet për 2% pas çdo dekade pas moshës 20. Kjo gjithashtu ndodh për shkak se lëvizim edhe me pak me kalimin...

Kaq do të rriten pagat e mjekëve dhe infermierëve

Ministria e Administratës Publike (MAP) është duke mbajtur dëgjime publike për tri projektligje të rëndësishme, atë për Administratën Shtetërore, Projektligjin për...

Supsendohet kirurgu nën dyshimin për ngacmim seksual

Drejtoria e Spitalit të Përgjithshëm të Pejës ka suspenduar një kirurg pasi Prokuroria e Pejës ka ngritur aktakuzë...

Ismaili: Do të investohen 52.6 milionë euro për të gjitha spitalet në vend

Ministria e Shëndetësisë ka organizuar ceremoninë përmbyllëse të studimit të fizibilitetit për ngritjen e infrastrukturës fizike të institucioneve shëndetësore dytësore dhe tretësore....

Sa janë reale shifrat e vdekshmërisë nëpër klinikat e QKUK-së

Sëmundjet kardiovaskulare, që prekin zemrën dhe enët e gjakut, vazhdojnë të konsiderohen ndër shkaktarët e parë të vdekjeve në botë. Kjo sëmundje...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news