VV-ja akuzon PDK-në për mashtrim, fotot nga QKUK-ja s’janë reale

Kandidatja për deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, e ka publikuar një fotografi në rrjetin social Facebook ku edhe e ka akuzuar...

Pini sa më shumë ujë kur keni kokëdhimbje

Uji i pijshëm mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e dhimbjeve të kokës Dehidratimi mund të shkaktojë dhimbje...

Ky është ndikimi i ujit për një gjumë më të mirë

Pse çdo natë duhet pirë një gotë ujë para gjumit? Uji përmban minerale shumë të vlefshme dhe ushqyes, prandaj...

Dy prej të infektuarve me koronavirus në gjendje kritike

Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 37 pacientë të infektuar me koronavirus e dy prej tyre janë në gjendje të rëndë,...

Në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme po trajtohen 303 pacientë me COVID-19,...

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se nëpër Klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme nëpër komunat...

Manaferrat, çfarë duhet të dini për frutin magjik veror dhe pse i nevojitet organizmit

Të paktë janë njerëzit që njerëzit që njohin vlerat e tyre të shëndetshme, por të shumtë janë ata që edhe do të...

Ushqimet që nuk duhet t’i hani në stomakun e zbrazët

Ekspertët gjithmonë pretendojnë se mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm ditor, pasi ajo siguron ushqim të nevojshëm për ditën në vijim. Ekspertët gjithmonë pretendojnë se...

Me këto ushqime luftoni rrudhat

Lëkura e bukur dhe plot shkëlqim është diçka që të gjitha gratë e duan. Pavarësisht të gjitha tretmaneve dhe produkteve kozmetikore, shumë harrojnë se...

Sëmundjet prej të cilave po vdesin kosovarët

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat për “Shkaqet e Vdekjeve në Kosovë» për vitet 2014/2015. Ky publikim u mundësua me punën e...

Cigaret elektronike, të rrezikshme për zemrën

Përdorimi i cigareve elektronike shton rrezikun e atakut kardiak, infarktit apo sëmundjeve të zemrës. Sipas një studimi të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news