Në bazë të gjurmëve të gishtave mund të shihen rreziqet nga sëmundjet, madje edhe...

Shikoni se çfarë zbulojnë vijat dhe gjurmët në majë të gishtave! Është përcaktuar lidhja midis gjurmëve të gishtave dhe të gjurmëve të shuplakave me rrezikun...

Njerëzit që postojnë foto sa herë ushtrojnë, kanë probleme psikike

Jeni të sinqertë! Ju keni një ose shumë miq të cilët gjithmonë postojnë ushtrimët që bëjnë në palestër në Facebook, ose ndoshta jeni ju...

Studentet e mjekësisë në Amerikë mësojnë nga Youtube, i ikin metodës klasike

Studentet që në të ardhmen do të shpëtojnë jetë, po i ikin metodave të vjetra të studimit, transmeton Klan Kosova. Në Universitetin e Harvardit...

Shtohen të sëmurët me dëmtimet e shtyllës kurrizore

Sezoni i verës ka rritur fluksin e personave të cilët i drejtohen Spitalit të Traumës për ndihmë mjekësore. Drejtori Arben Zenelaj, thotë se këtë vit...

Në QKUK kryhet një operacion i vështirë, pacientit i kthehen lëvizjet në këmbë

Qendra Klinike Universitare ka njoftuar për një operacion që është kryer në Klinikën e Ortopedisë e i cili sipas tyre ka rezultuar i suksesshëm. “Pacientit...

Vera, dielli, deti dhe – sytë tuaj

Verën e duam për shkak të diellit, detin, larjen, plazhin, koktejet, pushimin vjetor… Mirëpo, dielli, si edhe deti, duhet të kuptohen seriozisht, sepse në...

Çfarë duhet të pini, për të shuar etjen dhe t’u dobësuar!

Pijet në verë na ndihmojnë të luftojmë kundër nxehtësisë, të hidratohemi siç duhet dhe të mos zihemi me peshoren. Sigurisht që kur bën shumë nxehtë...

Me këto ushqime luftoni rrudhat

Lëkura e bukur dhe plot shkëlqim është diçka që të gjitha gratë e duan. Pavarësisht të gjitha tretmaneve dhe produkteve kozmetikore, shumë harrojnë se...

Ushqimet që e “vjedhin” energjinë

A keni menduar ndonjëherë se pse energjia juaj bie në mënyrë drastike gjatë pasdites? Ndoshta fajtor është mëngjesi juaj i preferuar, mesvakti apo dreka. Kjo...

Helmet që prodhon ngrohtësia

A e dije se zjarri dhe temperaturat e larta transformojnë ushqimet? Nganjëherë bëhen të rrezikshme për shëndetin, herë të tjera thjeshtë humbasin aftësitë e...

Follow us

0FansaPëlqeje
927NdjekësitNdjek
6,971AbonentëAbonohu

Latest news