Mjaltë me piper të zi, kura natyrale kundër të ftohurës

Duke qenë se shumica e njerëzve preken nga problemet e frymëmarrjes është e domosdoshme që të merren masa për mbrojtur organizmin dhe...

Kosi rrit sistemin imunitar

Konsumimi i kosit – veçanërisht nëse përmban probiotikë – në mënyrë të rregullt mund të forcojë sistemin tuaj imunitar dhe të zvogëlojë...

Hudhra, kura për shumë infeksione

Hudhra padyshim është një nga antibiotikët më të fuqishëm natyrorë dhe është gjetur të jetë veçanërisht i fuqishëm në luftën e 14...

Infermiere nga Ballkani në Gjermani, një biznes i majmë për ndërmjetësit

Klinikat gjermane paguajnë deri në 15.000 euro për të sjellë një infermiere nga Ballkani Perëndimor. Një biznes i majmë për ndërmjetësit. Dhe...

Tre muajt e fundit në Kosovë, një i vdekur e mijëra të prekur nga...

Një person i prekur me gripin sezonal ka vdekur në Kosovë, derisa më shumë se 12 mijë persona të tjerë janë prekur...

Të riut kosovar që vuan nga leukemia i vidhen çantat me dokumente, ai tash...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Qendrën Klinike Universitare, ku Blerina Boqollit, i janë vjedhur dy qanta, në njërën nga...

Gjonbalaj: Kosova ka nevojë për mjekë, por ka edhe shumë mjekë të papunësuar

Zëvendëskryetari i Odës së Mjekëve në Kosovë, Naser Gjonbalaj, ka thënë se Kosova ka nevojë për më shumë mjekë, ndërsa ka shtuar...

IKSHPK: Virusi A i gripit është përhapur në Kosovë, vaksinohuni

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë sërish apel tek qytetarët e sidmos tek personat e ndieshëm që të vaksinohen...

Shërimi i diabetit, debat i ashpër në mes mjekëve

Një deklaratë që bëri një mjek lidhur me mënyrën e shërimit të diabetit, nxiti reagimin e kolegëve të tij.

Mjekët e QKUK-së shpëtojnë foshnjën 14-muajshe që i mbetën kikirikët në fyt

Në Klinikën e Otorinolaringologjisë së Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, i është shpëtuar jeta fëmijës N.G (2018). Mjekët e...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news