Rizoto me pulë dhe borzilok

Përveçse një vakt i shpejtë, do të bëhet dhe shumë i preferuar për pjesëtaret e tjerë të familjes Përbërësit:

Kuleç me hudhër dhe vaj ulliri: Pjekurina të cilat do t’i adhurojnë të gjithë

Ne ju sugjerojmë të ndani pak minuta për të shijuar më të mirën… Përbërësit: – 200...

Mish me patate, mënyra më e mirë dhe më e shijshme e përgatitjes

Receta e gjellës së patateve me mish është ndoshta më popullorja mes amvisave shqiptare. Veçanërisht tani në dimër kur organizmi kërkon ushqime...

Drekë për gjithë familjen: Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Troftë me arra

Një vakt i shëndetshëm për të gjithë familjen. Qepën grijeni imët dhe skuqeni me vaj në tigan të nxehtë.

Pite nga fasulja: Është e mirë për racion, por edhe për shtesë të ushqimit

Është shtesë e shkëlqyeshme ushqimeve nga mishi, por mund të shërbejë edhe si ushqimi vetëm Për brumë nevojiten:

Qofte të gatuara në furrë: Drekë e pazakonshme me shije të shkëlqyeshme!

Qofte të shëndetshme për të gjithë familjen. Mos nguroni të nisni nga puna, për t’i shijuar sa më parë!

Sallatë ruse pa majonezë dhe proshutë: Shtojca më e shëndetshme për drekë solemne!

Në vend të majonezës përdoret jogurti, i cili jep shije të përsosur, freskuese. Përbërësit: ▪ 200...

Bifteku i parezistueshëm në salcë nga piperi i gjelbër

Aroma e fortë dhe mprehtësia e piperit të gjelbër shkojnë perfekt me copën më të butë të mishit të viçit.

Recetë e vjetër për pite me lakra turshi

E shkriftë dhe me shumë fill! Gatuani piten me lakra turshi sipas recetës së vjetër të gjysheve dhe do...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news