Byrek role me hithra dhe djathë të bardhë

Përziheni dhe në fund shtoni djathin e shkërmoqur, majdanozin e grirë dhe dy lugë vaj ulliri (nëse ju duket shumë e lëngëshme...

Sandviç i shijshëm me tuna dhe avokado

Përbërësit: – 1/3 avokado – ½ lugë gjelle lëng limoni – 120g tunë e konservuar – 2 rriska domate – Marule – 1 qepë...

Makarona të pjekur me djathë të lëngshëm

Racion i shpejtë të cilin do ta adhuroni! Kush nuk i do makaronat me djathë, por kur t’i shtoni...

Rizoto e mrekullueshme me kërpudha është ushqim ideal për vapën verore

Verës gjithsesi pëlqehet ushqimi i lehtë, ndërsa ky është pikërisht një ndër ushqimet e tilla Përbërësit:

Lakror misri me hithra

Një recetë e vjetër e shëndetshme që do ta pëlqejnë të gjithë Nevojiten: – 3 vezë, –...

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Provoni patatet dhe kungulleshat të pjekura në furrë në mënyrë paksa më ndryshe Do ta ndieni fantazinë e shijes...

Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

Një recetë për të gjithë individët të cilët duan të konsumojnë një pjatë të shëndetshme Supa me thjerrëza është...

Gatuani fritatën e famshme: Kjo omëletë tradicionale italiane ka shije të mrekullueshme!

Ky specialitet italian përgatitet lehtë, por edhe mund t’ia përshtatni shijes suaj Frittata është versioni...

Vezë të tiganisura me patëllxhanë

Përbërësit për 4 persona: – 4 kokrra vezë– 2 lugë gjelle gjalpë– 2 copë patëllxhanë–...

Speca të mbushur që ende nuk i keni provuar: Drekë e shpejtë që do...

Kjo është një recetë e shëndetshme e që mund të përgatitet lehtësisht nga kushdo Përbërësit: – 1 kg mish të bluar të përzier, – 10 speca të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news