Mish pule i pjekur në skarë me misër aromatik

Propozim perfekt për ushqim të lehtë Përbërësit: – 1 kg kofshë pule me kocka dhe lëkurë; –...

Drekë për gjithë familjen: Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Gatuani fritatën e famshme: Kjo omëletë tradicionale italiane ka shije të mrekullueshme!

Ky specialitet italian përgatitet lehtë, por edhe mund t’ia përshtatni shijes suaj Frittata është versioni...

Ëmbëlsirë e shijshme me ftonj

Aroma dhe shija e kësaj ëmbëlsire janë me të vërtetë të jashtëzakonshme Përbërësit: 3 ftonj ⦁...

Mish me patate, mënyra më e mirë dhe më e shijshme e përgatitjes

Receta e gjellës së patateve me mish është ndoshta më popullorja mes amvisave shqiptare. Veçanërisht tani në dimër kur organizmi kërkon ushqime...

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Provoni patatet dhe kungulleshat të pjekura në furrë në mënyrë paksa më ndryshe Do ta ndieni fantazinë e shijes...

Mish gjeldeti me perime: Mish pikant shpezësh me kërpudha

Mishi i gjelit të detit kurrë nuk do të jetë i thatë nëse e gatuani me mjaft perime dhe i hidhni mjaft...

Drekë nga furra: Për makarona të shkëlqyeshëm ju nevojiten spinaq, proshutë dhe ajkë

Pjata më e mirë që mund të bëni nuk kërkon orë përgatitjeje ose një listë pa fund përbërësish Përbërësit:

Lakror misri me hithra

Një recetë e vjetër e shëndetshme që do ta pëlqejnë të gjithë Nevojiten: – 3 vezë, –...

Pica të vogla, të gatshme në çast

Picat e vogla, alternativa më e mirë dhe më e lehtë. Përbërësit: ½ filxhan salcë domatesh;

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news