Speca të mbushur me fasule

Specat e mbushur janë ëndrra e çdokujt. Mund të mbushen me llojshmëri kombinimesh, madje edhe me fasule. Nevojiten: – 250 g fasule, – një qepë, – një thelb...

Pite turke: Gatuhet lehtë dhe shpejt

Është një gatesë shumë e shijshme! Përbërësit: – kore për pite. Për lyerje: – gjysmë filxhani ujë; – gjysmë filxhani qumësht; – 2 vezë; – gjysmë filxhani vaj. Për shtesë: – djathë feta; –...

Pulë e shijshme me limon dhe gjalpë të aromatizuar

Rrathët e limonit do të zbusin pulën, ndërsa gjalpi me trumzë do të kompletojnë shijen… Përbërësit:

Rizoto me mish pule dhe spinaq

Rizoto me mish dhe perime, e lehtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme Përbërësit: –...

Lazanjë pule me këpurdha

Mund ta përgatitni si një drekë tipike, që po ashtu mund të jetë starter në forma të ndryshme. Me mish pule të...

Kungulleshat e mbushura me mish pule: Racion i shëndetshëm, i lehtë dhe me kalori...

Kungulleshat janë sinonim i vërtetë për ushqim të lehtë dhe të shijshëm për ditët e ngrohta! Mund t’i gatuani...

Shpageta me salcën më të thjeshtë dhe të shijshme pa vezë dhe mish

Kjo është një “drekë e shpejtë” që do të funksionojë për të gjithë Përbërësit: – 1...

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

Copën e mrekullueshme të mishit të viçit marinoni në mënyrën më të mirë! Përbërësit: ▪ 2...

Patate në mënyrën portugeze

Garniturë perfekte për çdo mish Përbërësit: – 4 patate të madhësisë mesatare;– gjalpë,– kripë;– rozmarinë;– speci...

Speca të mbushur me djathë

Nëse dëshironi të kënaqeni me aromën e kuzhinës së gjyshes, provojeni këtë recetë: Përbërësit: ▪ 350–400...