Çfarë duhet të ketë në sofër për Bajram?

A i keni provuar disa nga këto ushqime? Nëse jo, shkoni shpejt te fqinjët, urojani  njëri-tjetrit Bajramin dhe kënaquni me këto shije të...

Makarona me salcë nga brokoli: Racion i mrekullueshëm, i gatshëm për 15 minuta!

Ju duhet ta provoni këtë recetë patjetër! Përbërësit: – 300 g makarona; – 350 g fletë të...

Mish pule i karamelizuar nga furra: Shije e vërtetë në pjatë, e gatshme për...

E shijshme dhe kërcëlluese – do ta dëshirojnë edhe fëmijët edhe të rriturit! Përbërësit e nevojshëm për katër persona:

Qofte të pjekura në oriz

Edhe një mënyrë ndër qindra të tjera të përgatitjes së qofteve… Përbërësit: – 600 g mish...

Mahmudie veziri – shije kulmore dhe kënaqësi

Nëse deri tani nuk keni përgatitur mahmudie veziri, po ju japim këtë recetë e cila do t’ju kënaqë me aromë të veçantë

Pogaçe e shijshme me shumë perime

Është e shkëlqyeshme edhe për vegjetarianët Pogaçja është e lehtë për t’u gatuar, por edhe e pasur me perime...

Drekë nga furra: Për makarona të shkëlqyeshëm ju nevojiten spinaq, proshutë dhe ajkë

Pjata më e mirë që mund të bëni nuk kërkon orë përgatitjeje ose një listë pa fund përbërësish Përbërësit:

Mushkëri viçi për drekë të shijshme

Racion ideal për të gjithë adhuruesit e mushkërive që mund t’i shërbeni me cilëndo shtesë Përbërësit:

Makarona me spinaq dhe bizele: Ky racion i mrekullueshëm përgatitet për 10 minuta!

Po ju japim recetën shumë më të thjeshtë seç keni pasur ndonjëherë për kënaqje me kafshata të shijshme Përbërësit:

Kube nga orizi, peshku dhe perimet

Përbërësit: – 4 vezë – 2 konserva peshk toni (gjithsej 340 g) – 500 ml (dy filxhanë) oriz të bardhë të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news