Forcat Speciale franceze zbarkojnë në Jemen

Forcat Speciale të Francës janë prezentë në Jemen së bashku me Forcat e Emirateve të Bashkuara, raporton gazeta franceze Le Figaro. Gazeta nuk dha informacione...

Kampionati Botëror në Rusi – Humbje për lirinë e shtypit

Për shkaqe sigurie gazetari i ARD, Hajo Seppelt që zbuloi skandalin e dopingut në Rusi ka hequr dorë nga vajtja në Kampionatin Botëror. Gazetaria...

Në kufirin Shqipëri – Mali i Zi sërish veç një pikë kontrolli

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj zhvilloi një takim informal me ministrin e Brendshëm të Malit të Zi, Mevludin Nuhodziq në Shkodër. Dy ministrat...

Kina premton përgjigje të shpejtë ndaj taksave të SHBA-ve

Kina do të përgjigjet shpejt për të mbrojtur veten në qoftë së SHBA-të dëmtojnë interesat e saj me vendosjen e taksave të reja, ka...

Vuçiq: Gjermania ta dëgjojë Serbinë, pastaj të vendos

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka ftuar Berlinin zyrtar, që para se të merr vendime për Serbinë, të tregojë një respekt të tillë për këtë...

Edhe Shqipëria vendos sanksione ndaj Rusisë

Shqipëria i është bashkuar sanksioneve të vendosura nga BE-ja kundrejt Rusisë për cenimin e integritetit territorial të Ukrainës. Vendimi është bërë publik nga Përfaqësuesja e...

Aksident rrugor në Indi, 16 të vdekur

Së paku 16 persona kanë humbur jetën, ndërsa 13 të tjerë janë lënduar gjatë një aksidenti rrugor në rajonin Uttar Pradesh të Indisë. Pradeep Kumar,...

Italia pranon 900 migrantë

Një anije italiane është ankoruar në Sicili me më shumë se 900 migrantë, duke treguar se Qeveria italiane me qasje kundër migrantëve është duke...

SHBA dhe Koreja e Veriut parimisht dakord për çarmatim atomik

Çarmatim dhe paqe në Kore: Në takimin historik në Singapur presidenti i SHBA-së, Trump dhe kreu i shtetit të Koresë së Veriut Kim ranë...

Vuçiq: Në fillim të vitit 2019 të frikësohen nga ushtria serbe

Qytetarët e Serbisë së shpejti do të mundë të shohin sa të fuqishme e kemi ushtrinë, sa më të fortë dhe sa më të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news