Bie bora e parë në Maqedoni (Video)

Në viset malore në Maqedoni gjatë natës së mbrëmshme kishte reshje bore. Në një video që po shpërndahet në rrjetet sociale mund të shihet që...

Polici serb ‘pa një kamion me trupa të vdekur’ afër vendit të vrasjes

Një ish-polic serb i Bosnjës tha për një gjykatë në Beograd se ai pa një kamion të ngarkuar me trupa të vdekur në Kravicë,...

NATO nis stërvitjet më të mëdha ushtarake

Norvegjia do të jetë mikëpritësja e stërvitjeve më të mëdha të kryera të enjten nga NATO-ja prej përfundimit të Luftës së Ftohtë, duke i...

Ukrainasi Oleh Sentsov fiton çmimin për Liri të Mendimit

Oleh Sentsov, një regjisor ukrainas i burgosur në Rusi pasi kishte kundërshtuar pushtimin e Krimesë nga Moska, ka fituar çmimin prestigjioz Sakharov 2018 ...

U kapën me 80 kg drogë, një vajzë në mesin e gjashtë të arrestuarve

Gjykata vendosi masën ‘arrest me burg’ për fajtorët. Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg 6 të arrestuarit për trafik droge. Gjykata vendosi masën ‘arrest me...

Pas basteve, qeveria shqiptare ndalon edhe pijet energjike për personat nën 18 vjeç

Qeveria ka prezantuar në Kuvend një nismë për kufizimin e tregtimit të pijeve energjike dhe pijeve të gazuara me sheqer të shtuar për personat...

Sela: Jo të falen dhunuesit e 27 prillit – më mirë të bëjmë pajtimin...

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, sot nëpërmjet një konference për shtyp ka porositur se është kundër idesë për falje apo amnisti për...

Greqia tërhiqet pas kërcënimit turk: Vendimin do ta marrë Parlamenti

Turqia nuk vonoi të tregonte muskujt dhe përmes ministrit të Jashtëm, Mevlut Cavusoglu, e bëri të qartë se, ndonëse nuk e dëshiron përplasjen, nuk...

Tensionohet situata në Bosnjë: Emigrantët përleshen fizikisht me policinë

Në kufirin mes Bosnjë Hercegovinës dhe Kroacisë, qindra emigrantë janë përfshirë në një konflik fizik me policinë boshnjake. Madje ata arritën që të kalojnë...

Vendi i parë në botë që ndalon duhanin

Hungaria po planifikon të bëhet vendi i parë në botë që i thotë "jo" duhanit. Janos Lazar, komisioneri për Mbrojtjen e joduhanpirësve, i ka...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news